נשיא ונצואלה הביע תמיכה בנשיא סוריה בשאר אל-אסד: ארה"ב אשמה במהומות

נשיא ונצואלה התקשר לנשיא סוריה להביע את תמיכתו. צ'אווס: ארה"ב המציאה שיטה להשתלט על מדינות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

נשיא ונצואלה, הוגו צ'אווס, הביע הלילה (ראשון) את תמיכתו בנשיא סוריה, בשאר אל-אסד. צ'אווס, כינה את אסד "מנהיג הומניסט" ו-"אחי". תמיכתו של צ'אווס באסד, מגיעה על רקע תמיכתו גם במנהיג לוב, מועמר קדאפי, הנתון כעת למתקפה של כוחות בינלאומיים.

בנאום טלוויזיוני שנשא נשיא ונצואלה, הוא הפנה אצבע מאשימה כלפי ארה"ב בהתייחסו למהומות בסוריה. "כמה תנועות פוליטיות לכאורה התחילו (במהומות בסוריה), אירעו מספר מקרי מוות....וכעת הם מאשימים את הנשיא בהרג בני עמו, ומאוחר יותר היאנקים יבואו להפציץ את העם הסורי כדי להציל אותם", אמר צ'אווס בנאומו.

"כמה צינית היא השיטה החדשה שהמציאה האימפריה", אמר צ'אווס שהתייחס בדבריו לארה"ב. "לחולל עימות אלים, לחולל מרחץ דמים במדינה, ומאוחר יותר להפציץ אותה, להשתלט עליה, לקחת את משאביה הטבעיים ולהפוך אותה למושבה", אמר צ'אווס.

אתמול התפשטו ההפגנות בסוריה והגיעו לפאתי דמשק ולטקיה. במקביל, הורו הרשויות בבירה הסורית על שחרור 260 אסירים בניסיון להרגיע את המפגינים המעוניינים ברפורמות. אלפי בני אדם שהשתתפו בהלווית אדם שנהרג בהפגנה נגד המשטר בסוריה, שרפו בניין של מפלגת הבעת' השלטת ותחנת משטרה בדרום המדינה.

במסגדים בעיר דרעא, שהפכה למוקד עבור המפגינים, הכריזו את שמותיהם של ה"קדושים" שנהרגו בהפגנות בעוד מאות בני אדם נאספו בכיכר המרכזית בעיר הדרומית וקראו לחופש. שלושה נערים מקומיים טיפסו על הריסות פסל של הנשיא לשעבר חאפז אל-אסד, שהופל על ידי המפגינים ביום שישי, תמונה שהזכירה את הפלת פסלו של שליט עיראק בעבר, סדאם חוסיין, ב-2003.

עד ראיה מדרעא סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס כי המפגינים החזיקו שלטים עשויים מקרטון שעליהם נכתב "האנשים רוצים שהמשטר ייפול". בעיירה טפאס הסמוכה לדרעא, הציתו האבלים בהלווייתו של כמאל בארדן, שנהרג במהלך ההפגנות אתמול בדרעא, בניין של המפלגה השלטת וכן תחנת משטרה סמוכה, כך מסרו עדי ראיה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ