סוריה עצרה בלוגר מצרי-אמריקאי "שהודה כי קיבל כסף מזרים וביקר בחשאי בישראל"

ניו יורק טיימס
רוברט מאקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניו יורק טיימס
רוברט מאקי

בצעד הנראה כניסיון של ממשלת סוריה לחזק את טענתה שמאחורי ההפגנות שנערכו השבוע ניצבת מזימה שרקחו מדינות זרות, הטלוויזיה הסורית שידרה את מה שהציגה כהודאה של אזרח מצרי-אמריקאי, שנעצר בדמשק ביום שישי.

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית דיווחה כי מוחמד רדואן, מהנדס מצרי שעבד בסוריה כשנה, "אמר שביקר בישראל בחשאי והודה שקיבל כסף בחו"ל בתמורה לשליחת תצלומים וסרטי וידיאו על סוריה". בדיווח גם נטען כי "אדם דובר ספרדית מקולומביה" יצר קשר עם רדואן, "משום שהוא התגורר בסוריה ונשא טלפון נייד המצויד במצלמה". האיש הציע לשלם לרדואן 100 לירות מצריות בתמורה לתצלומים ולסרט.

קרובת משפחה של רדואן המתגוררת במצרים, נורה שלאבי, אמרה לניו יורק טיימס בהודעת דואר אלקטרוני ששלחה שלשום, כי הדיווח הסורי הוא "שקר וכזב". "הוא מעולם לא היה בישראל". שלאבי הוסיפה כי רדואן, שלמד בארה"ב ובחודש שעבר השתתף בהפגנות בקהיר, העלה ביום שישי לחשבון הטוויטר שלו עדכון באמצעות הטלפון הנייד, שממנו עולה כי צפה בהפגנה במסגד אומיה בדמשק.

בסוף השבוע דיווחו כלי התקשורת בארה"ב על אמריקאי נוסף שנעצר בסוריה. מדובר בטיק רוט, סטודנט מוורמונט הלומד ערבית בדמשק. הוא נעצר בהפגנה שנערכה ב-18 במארס. משרד החוץ האמריקאי מסר שלשום כי הוא בודק את שני הדיווחים.

בשבועות האחרונים העלה רדואן לחשבון הטוויטר שלו כמה עדכונים על התגברות התסיסה בסוריה. לדברי בני משפחתו וחבריו של רדואן, ברשותו דרכון אמריקאי בצד דרכונו המצרי, והוא גדל בסעודיה ובקהיר, בטרם עבר לארה"ב, שם למד בתיכון ובמכללה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ