מפלס הדאגה ביפאן עולה: הזיהום מפוקושימה מתפשט למי הים ולקרקע

עובדי הכור מנסים לשאוב את המים המזוהמים ממתחם הכור בניסיון להוריד את רמות הקרינה. כמות קטנה של חלקיקי קרינה רדיואקטיבית התגלתה במסצ'וסטס

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

גורמים רשמיים ביפאן הזהירו היום (שני) כי קרינה ממתחם הכור הגרעיני בפוקושימה מתפשטת למי ים ולקרקעות. ובתוך כך, עובדי הכור פועלים בקדחתנות לשאוב את המים הרדיואקטיביים ממתחם הכור, בניסיון להוריד את רמות הקרינה.

בריכות המים המזוהמים בפוקושימה התגלו לקראת סוף השבוע שעבר, והגילוי היה מהלומה גדולה למאמצי צוותי החירום העובדים בכור ומנסים לאתחל את מערכת הקירור של הכורים שנפגעו ברעידת האדמה לפני כשבועיים. מאז, באווירת פאניקה ההולכת וגוברת עם הזמן שחולף, עובדי הכור מנסים לשאוב מאות טונות של מים מזוהמים ממתחם. עליהם לשאוב את כל המים המזוהמים ולאפסנם בבטחה לפני שיהיה ניתן להמשיך לנסות להפעיל את מערכות הקירור ההכרחיות לפעולה תקינה של הכורים.

החברה המפעילה את הכור הודיעה היום כי רמת הקרינה במים המזוהמים גבוהה פי 100 אלף מהרמה הנורמלית. אתמול פונו עובדי הכור מהמתחם לאחר שהחברה המפעילה את הכור הודיעה כי רמת הקרינה במים שדלפו בכור מספר 2 גבוהה פי עשרה מיליון מהרמה הרגילה. בהמשך היום הודיעה החברה כי ההודעה שגויה, והעובדים חזרו למקום והמשיכו במאמציהם להפסיק את דליפת הקרינה.

ממצאים חדשים שפורסמו היום מלמדים כי הזיהום במי הים הרחוק 1.6 קילומטרים נוספים מהכור, אולם על פי ההודעה הרשמית של סוכנות הגרעין היפאנית אין קשר בין המים המזוהמים בתוך מתחם הכור לזיהום במי הים. בקרבת הכור הגרעיני בפוקושימה נמדדה בשבוע שעבר רמת קרינה במי הים הגבוה פי 1,250 מהנורמה. בסוף השבוע הרמה עלתה לפי 1,850 מהרמה הרגילה.

היום הודיעה מסצ'וסטס כי כמות קטנה של חלקיקי קרינה רדיואקטיבית התגלתה במי גשם בתחומה. גם נוואדה, קליפורניה, קולורדו, וושינגטון והוואי דיווחו כי באחרונה התגלו בתחומן רמות חריגות של קרינה, שהגיעו מהכור הגרעיני ביפאן. עם זאת, מדענים בארה"ב קבעו כי לא מדובר ברמת קרינה המסכנת את האוכלוסיה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ