לפחות 50 הרוגים בפיצוץ מפעל תחמושת בתימן

הפיצוץ אירע לאחר שחמושים מוסלמים בדרום המדינה פרצו למפעל במטרה לגנוב תחמושת. דיווחים סותרים לגבי מספר ההרוגים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

בין 50 ל-55 בני אדם נהרגו בפיצוץ שאירע היום (שני) במפעל תחמושת בדרום המדינה - כך דיווחו רופאים בבית חולים ממשלתי בעיר ג'אער. על פי הדיווח, בין ההרוגים ישנם גם ילדים. על פי דיווח אחר, של רשת אל-ערבייה, בפיצוץ נהרגו 80 בני אדם.

עדי ראייה סיפרו כי הפיצוץ במפעל התחמושת אירע לאחר שתושבי ג'אער פרצו למקום במטרה לגנוב תחמושת, יום לאחר שמהומות פרצו בעיר בין חמושים איסלמיים לאנשי הצבא.

בשלב זה, עדיין לא ברור מהי הסיבה שגרמה לפיצוץ.

במהלך השבוע החולף צבר גל המחאה בתימן תאוצה, בעיקר בגלל התגובה האלימה של כוחות הביטחון התימניים. בשבוע שעבר ירו חיילים נאמנים לנשיא עלי עבדאללה סאלח לעבר המפגינים והרגו 52 בני אדם. ההתפתחות הזו הביאה לעריקה של רבים מחברי מפלגת השלטון וקונפדרציית השבטים המובילה בתימן. בסוף השבוע עוד נאם סאלח בפני אלפים מתומכיו ואמר כי הוא מוכן לעזוב, אך בתנאיו. הוא טען כי הוא מסרב להעביר את השלטון לקואליציה של אנשי אל-קאעדה, "סוחרי נשק ומורדים".

במהלך סוף השבוע האחרון ניהל סאלח משא ומתן על תנאי פרישתו המיידית לאחר כמעט 33 שנים בתפקידו. יועצו של הנשיא מסר כי המגעים נתקעו ולפי גורמים אחרים, אף אחד מהצדדים לא הביע נכונות להתפשר. בין היתר כללה ההצעה של כמה מראשי מתנגדיו, ובהם הגנרל הפורש עלי מוחסיין סאלח (בן כפרו של הנשיא), דרישה כי הנשיא יעזוב בתוך 60 ימים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ