מזכ"ל נאט"ו, אנדרס פו רסמוסן: הפיתרון בלוב לא יכול להיות רק צבאי

"אני מקווה לראות פיתרון פוליטי לבעיות בלוב במהירות האפשרית", אמר המזכ"ל רסמוסן, שהבטיח כי נאט"ו תנהל את המבצע בהתאם להחלטת האו"ם

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

"אני מקווה לראות פיתרון פוליטי לבעיות בלוב במהירות האפשרית. ברור שהפיתרון לבעיות בלוב לא יכול להיות רק צבאי", כך אמר מזכ"ל נאט"ו, אנדרס פו רסמוסן.

רסמוסן הוסיף בראיון לסוכנות הידיעות רויטרס כי כוחות נאט"ו פועלים בלוב "כדי להגן על אזרחים מפני התקפות, אבל כדי למצוא פיתרון בר קימא ארוך טווח למאבק בלוב, אנחנו זקוקים לתהליך פוליטי", אמר. רסמוסן קרא לכל הגורמים המעורבים לחפש פיתרונות פוליטיים בהקדם האפשרי.

בכירים בנאט"ו אמרו כי מתוכנן מבצע בן 90 יום, אולם רסמוסן עצמו סירב להעריך בראיון כמה זמן יארך המבצע הצבאי בלוב.

רסמוסן בוועידת לוב בלונדון, היום. תצלום: אי-פי

מחר צפוי הפיקוד על כוחות הקואליציה הפועלים בלוב לעבור לידי האו"ם ורסמוסן הבטיח כי הכוחות תחת פיקודו ימלאו אחר החלטת מועצת הביטחון של האו"ם שהורתה על החלת איסור טיסה בשמי המדינה השסועה. "אנחנו ננהל את המבצעים שלנו תוך שאנו ממלאים בקפדנות אחר החלטת האו"ם, המתירה לנקוט בכל האמצעים כדי להגן על אזרחים, וזה מה שאנחנו מתמקדים בו: הגנה על אזרחים", אמר רסמוסן.

הוא הוסיף כי המשימה הזו נוגעת לכוחותיו של מועמר קדאפי ולמורדים, אולם ציין כי מי שתקף אזרחים היו כוחות הנאמנים לקדאפי.

היום נמשכו הקרבות הקשים בין המורדים לכוחות קדאפי בפאתי סירת, עיר הולדתו של שליט לוב. זאת לאחר שהמורדים נסוגו מהעיר במהלך הלילה. במקביל המשיכו גם כוחות הקואליציה בהפצצות של כוחותיו של קדאפי.

גם נשיא ארה"ב, ברק אובמה, התייחס למשבר בלובודיברה על סוריה בניסיון נוסף לגייס תמיכה למעורבות ארצו במבצע הצבאי של נאט"ו.

קלינטון הגיעה לדיון על לוב, ודיברה על סוריה

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ