עלילות הקוברה המצרית ברחובות ניו יורק

נחש קוברה שנעלם מגן החיות בניו יורק מעורר חשש ברחבי העיר. כדי להפיג את המתח מאות אלפים עוקבים בטוויטר אחר עלילותיו

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

מעל ל-150 אלף תושבי ניו יורק עוקבים בימים האחרונים בשעשוע מעורב בחרדה אחר פרשת היעלמות נחש קוברה מצרי מגן החיות בברונקס ביום שישי. גן החיות פרסם כי "הצוות הבחין בהיעדרותו של נחש הקוברה" והכריז על סגירת תערוכת "עולם הזוחלים".

בעוד שהתערוכה נסגרה כדי לשמור על ביטחון המבקרים ולוכדי הנחשים אורבים לקוברה עם מלכודות של עכברים חיים, נפתח עבור הנחש חשבון טוויטר, פיקטיבי, תחת השם BronxZoosCobra בו הוא מדווח על מעשיו. בתוך שלושה ימים הצטרפו לעוקבים אחר מעשיות הנחש 156,201 בני אדם.

ציוצה הראשון של הקוברה היה :"אני קוברה מצרית שמסתובבת בעיר", כאשר תחת סעיף המיקום צוין כי "אני לא בגן החיות ברונקס". למרות שהקוברה המצרית שנעלמה - נחש ארסי ביותר באורך חצי מטר - נעדרת כבר כמעט שבוע, בגן החיות מביעים ביטחון ומנסים להרגיע את הציבור כי היא לא התרחקה מדי ושהיא לא בשטח ציבורי.

קוברה מצרית. מסתובבת בעיר או מתחבאת בגן החיות. תצלום: דרימסטיים

"כדי להבין את המצב עליכם להבין נחשים", אמר מנהל גן החיות, ג'ים ברנני, "אין ספק כי היא מתחבאת במקום בו היא חשה בטוחה. כשהנחש יהיה רעב או צמא ויצא ממחבואו, העובדים ינצלו את ההזדמנות ויתפסו אותו".

את תושבי העיר ההודעות הללו מרגיעות פחות ושמועות על אנשים שטענו כי ראו את הנחש בסנטרל פארק וברחובות שונים מתפשטות ברשת האינטרנט. בינתיים, עד שהנחש ימצא ממשיכים מאות אלפים לעקוב אחר קורותיו הבורגניים בניו יורק.

אתמול בבוקר עידכן הנחש כי הוא "שותה את קפה הבוקר שלי במאדטראק. אפילו אל תחשבו על לדבר איתי לפני שסיימתי את קפה הבוקר. ברצינות. אני ארסי". בציוץ נוסף עידכן הנחש כי "אני בדרכי במעבורת לאליס איילנד, בואו נקווה שיהיה לי נחמד יותר מהזמן שביליתי במטוס".

גם ראש עיריית ניו יורק, מייקל בלומברג, הצטרף למגיבים בנושא, כשפירסם בחשבון הטוויטר שלו כי "היום אני וברק אובמה סיירנו במוזיאון הטבע הלאומי בניו יורק , ראינו לוויתן ענק אבל לא את הנחש".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ