חיי עובדי הכור נחשפים ברשת

קן בלסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קן בלסון

טוקיו. עקב הפסקת החשמל באזור הכור, הועמדו משאיות במעגל בפנסים דולקים ויצרו מעין במה אפלולית. אחד ממנהלי חברת החשמל של טוקיו, המפעילה את תחנת הכוח בפוקושימה, הסביר לעובדים שהתחנה נפגעה בצונאמי עצום, אירעו בה פיצוצים והיא זוהמה בקרינה רדיואקטיבית. חלק מהם בכו. זו היתה השתלשלות העניינים ב-15 במארס בלילה, בכפר שנמצא כ-20 קילומטרים מתחנת הכוח. מאות אנשי כיבוי אש, כוחות הגנה וצוותים של החברה התאספו במרכז הספורט בכפר וניהלו ויכוחים ממושכים וסוערים בשאלה מה הדרך הטובה ביותר לחדש את פעילות מערכות הקירור.

"הועלו כל כך הרבה רעיונות, החלה פאניקה", סיפר אחד העובדים הוותיקים בחברה שנכח במקום, בראיון לניו יורק טיימס, אחד מכמה ראיונות המספקים הצצה נדירה לאופן שבו חוו עובדי החברה את המשבר. הראיונות, בצד הודעות שהועלו בבלוגים או נשלחו בדואר האלקטרוני, מספקים תמונה של הבעיות שעמן התמודדו אלפי עובדים של החברה.

בראיונות ובחלק מההודעות באינטרנט, הביעו כמה עובדים תסכול מהקצב האטי של מאמצי החברה, מהוראות סותרות לעתים שקיבלו מהממונים עליהם ומקשיים שניתן היה למנוע. "העיר שלי נהרסה לגמרי", כתבה אמיקו אואנו, עובדת החברה בדואר אלקטרוני שהגיע לניו יורק טיימס. "ההורים שלי עדיין נעדרים. אני עדיין לא יכולה להיכנס לאזור בגלל צו הפינוי. אני חייבת להמשיך לעבוד במצב נפשי כזה".

ניו יורק טיימס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ