חור נפער בתקרת מטוס, חברת סאותווסט ביטלה 300 טיסות

חור נפער בתקרת מטוס

נטשה מוזגוביה
ארה"ב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטשה מוזגוביה
ארה"ב

כ-300 טיסות של חברת "סאותווסט איירליינס" בוטלו אתמול בארה"ב, לאחר שבאחד המטוסים שלה התגלה חור באורך כמטר, שאילץ אותו לנחות נחיתת חירום בבסיס הצבאי ביומה שבאריזונה. המטוס, שהיה ביום שישי בדרכו משדה התעופה בפיניקס שבאריזונה לקליפורניה, נשא 118 נוסעים, שלא נפגעו בנחיתה, אך מנהל הטיסה סבל מפציעה קלה, כך דיווחה החברה.

הנוסעים סיפרו על ההלם שאחז בהם כשהבחינו בחור שדרכו ניתן היה לראות את השמיים הכחולים, את חומרי הבידוד ואת הכבלים השונים. לפי העדויות מהמטוס, חלק מהנוסעים פרצו בבכי, והיו גם מי שצרחו בפחד. לדבריהם, חלפה כחצי דקה עד שמסכות החמצן נפלו. צוות המטוס ניסה להרגיע את הרוחות - מלאכה לא פשוטה כשניירות מתעופפים החוצה דרך החור בתקרה והרעש של האוויר הנשאב מהמטוס מחריש אוזניים, והנחיתה המהירה גורמת כאבי אוזניים אצל הנוסעים.

החור בתקרת המטוס נפער כ-18 דקות לאחר ההמראה, ולחץ האוויר ירד במהירות. כשמנהל הטיסה ראה את הנזק, החליטו אנשי צוות המטוס, בהתייעצות עם הקרקע, שלא לנסות לחזור לפיניקס, אלא לנחות בבסיס הצבאי הקרוב ביותר. החברה סיפקה לנוסעים פיצוי, התנצלות וגם שתי טיסות חינם במטוסי החברה, שלא ברור כמה מהר הנוסעים שחוו את הטראומה ימהרו לנצל. החקירה הראשונית העלתה שמטוס זה עבר טיפול מעמיק לפני שנה, לאחר שהתגלו סדקים במרכב המטוס, סדקים שתוקנו באותו הטיפול.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ