יליד וייטנאם ימונה לסגן קאנצלרית גרמניה

פיליפ רסלר, רופא בן 38 המכהן כעת כשר הבריאות, נולד בווייטנאם ואומץ בידי הורים גרמנים

הארץ
דנה הרמן
כתבת "" באירופה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
דנה הרמן
כתבת "" באירופה

פאריס. היורש הצפוי לתפקיד סגן קאנצלרית גרמניה הוא פיליפ רסלר, רופא בן 38 המכהן כעת כשר הבריאות. רסלר נולד בווייטנאם ואומץ בידי הורים גרמנים. לפי ההערכות, הוא ייבחר בחודש הבא לתפקיד הסגן ויהפוך לפוליטיקאי הראשון ממוצא אסייתי שימונה לעמדה פוליטית כה בכירה בגרמניה.

תפקיד סגן הקאנצלר התפנה בשל התפטרותו של שר החוץ, גידו וסטרוולה, אחרי עשר שנים בתפקיד יו"ר המפלגה הליברלית. רסלר, חבר מפלגת הדמוקרטים החופשיים (FDP) הוא המועמד המוצהר היחיד של מפלגתו, וצפוי להתמנות למנהיג המפלגה. FDP היא בעלת בריתה של המפלגה הנוצרית דמוקרטית בראשותה של אנגלה מרקל, וככזאת היא זכאית למנות את סגן הקאנצלר. המפלגה תצביע בחודש הבא. "אני חבר המפלגה זה 19 שנים ונאבקתי קשה למען ערכים ליברליים, בתשוקה ובחדווה", אמר אתמול רסלר. "מסיבה זאת החלטתי לקבל עליי אחריות רבה יותר למען המפלגה בזמנים קשים אלה". לדבריו, הוא חש "תמיכה רחבה" מצד חבריו למפלגה.

רסלר, מנתח לב בהכשרתו, מוגדר בידי חברי מפלגתו כפוליטיקאי מ"הדור החדש". הוא החל את הקריירה הפוליטית שלו כמזכ"ל ויו"ר FDP במדינת מחוז סקסוניה תחתית, והפך לשר האוצר במחוז. הוא הצטרף לממשלת מרקל כשר הבריאות כשזאת הקימה את ממשלתה בספטמבר 2009.

רסלר אומץ כשהיה בן תשעה חודשים בידי זוג גרמני, מבית יתומים וייטנאמי. הוריו המאמצים נפרדו כשהיה בן ארבע והוא חי עם אביו המאמץ, קצין בצבא גרמניה. וסטרוולה, שוויתר על תפקידו בשל סדרת כישלונות אלקטורליים, הדגיש כי ימשיך לכהן כשר החוץ למרות הקריאות הגוברות להתפטרותו. במאמר מערכת בעיתון הנדלסבלאט, שכותרתו היא "משרד החוץ אינו בית אבות", נכתב כי וסטרוולה "לא טוב דיו למפלגה. האם הוא טוב דיו לגרמניה?".

פיליפ רסלר

בן 38, קתולי, רופא בהשכלתו נולד בווייטנאם ואומץ בילדותו בידי משפחה מגרמניה ? המנהיג הצעיר ביותר של המפלגה הליברלית ? ב-2009 מונה לתפקיד שר הבריאות בממשלת הקאנצלרית מרקל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ