מטוסי נאט"ו שוב פגעו בכוחות המורדים בלוב; חמישה הרוגים

חילופי האשמות על הפצצת שדה נפט

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אג'דביה (אי-פי). כוחות המורדים בלוב טענו אתמול כי ההתקפות האוויריות של נאט"ו פגעו אתמול בחייליהם בשוגג. לדברי אחד הרופאים המטפל במורדים, לפחות חמישה בני אדם נהרגו ויותר מעשרים נפצעו.

ההתקפה האווירית, ליד קווי החזית מחוץ לעיר הנפט ברגה, היא ההתקפה השגויה השנייה של נאט"ו נגד כוחות המורדים בתוך פחות משבוע, והיא מחריפה את המתח בין נאט"ו למורדים. בשישי שעבר נהרגו 13 מורדים בהתקפה אווירית של נאט"ו במזרח לוב. שלשום האשים בכיר בממשלת המורדים את נאט"ו כי היא אינה עושה מספיק כדי לסייע להם ולהגן על אזרחים. דובר של הארגון תיאר את האירוע כתאונה מצערת.

הגנרל האמריקאי שהיה אחראי על פעולות כוחות ארה"ב בלוב, שנפסקו ברובן השבוע, אמר אתמול כי המצב בשטח מתקרב לקיפאון. לדבריו, וושינגטון עשויה להידרש לשקול לשלוח כוחות רגלים ללוב כדי להכריע את המערכה.

גנרל קרטר האם, שפיקד על המבצע בלוב עד שנאט"ו קיבלה את הפיקוד על המבצע, אמר אתמול לחברי סנאט כי תגבורת אמריקאית אמנם לא תהיה אידיאלית ואף תקשה על כוחות הקואליציה להתקיף אווירית את לוב, אך ציין כי כוחותיו של קדאפי מקשים על חילות האוויר של הקואליציה משום שהם מעמידים את בסיסיהם וטיליהם ליד אזורים אזרחיים כמו בתי ספר ומסגדים. "השימוש בכוחות קרקע בינלאומיים הוא תוכנית אפשרית כדי לתגבר את כוחות המורדים הנלחמים בכוחות קדאפי", אמר האם בשימוע של ועדת שירותי החימוש של הסנאט.

חילופי האשמות מתנהלים בין נאט"ו לאנשי שליט לוב מועמר קדאפי, לגבי מי שאחראי לפגיעה בשדה הנפט הגדול ביותר בלוב, פגיעה שהפסיקה אתמול את הפקת הנפט בשדה, שבשליטת המורדים. נאט"ו טענה כי כוחות קדאפי הפציצו את השדה, בעוד לדברי טריפולי היו אלה מטוסים בריטיים שפגעו בו.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ