לפחות 22 הרוגים בהפגנות ברחבי סוריה

בידי ארגון זכויות אדם סורי שמותיהם של 17 בני אדם שנהרגו בדרעא ושל חמישה בני אדם נוספים משתי ערים אחרות. הטלוויזיה הממלכתית: 19 אנשי כוחות הביטחון נהרגו

אבי יששכרוף
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יששכרוף
סוכנויות הידיעות

לפחות 22 מפגינים נהרגו היום (שישי) בהתנגשויות עם כוחות הביטחון בשלושה מוקדים בסוריה, פעילי זכויות אדם סורי, המתגורר בקהיר, דיווח כי בידי הארגון שהוא עומד בראשותו, הארגון הלאומי לזכויות אדם, שמות של 17 מפגינים שנהרגו בדרעא, שניים שנהרגו בחומס ושלושה - בחרסתה.

עדי ראייה בדרעא סיפרו כי אנשי כוחות הביטחון ירו אש חיה בניסיון לפזר את אלפי המפגינים ששבו ויצאו היום לרחובות בדרישה להנהיג רפורמות במדינה.

במקביל, דיווחה הטלוויזיה הממלכתית בסוריה כי 19 אנשי כוחות הביטחון נהרגו בדרעא. התקשורת הרשמית בסוריה גורסת כי האירועים האלימים הם מתקפות של כנופיות חמושות, על מפגינים ואנשי ביטחון באחד.

לדברי אחד מהמפגינים, שסייע להעביר את הגופות לבית החולים, מניין ההרוגים הוא 13 לכל הפחות. "הבגדים שלי ספוגים בדם", סיפר לסוכנות הידיעות אי-פי.

על פי עדות אחרת, המפגינים הציתו עמדה של מפלגת השלטון בעיר וניתצו את פסלו של אחיו המנוח של הנשיא בשאר אל-אסד.

צילומים מהטלוויזיה הסורית, שבהם נראים, על פי הדיווח, העימותים בדרעא. תצלום: אי-אף-פי

במקביל, הטלוויזיה הממלכתית בסוריה שידרה צילומים שבהם נראים כמה בני אדם רעולי פנים שיורים מכלי נשק. על פי הדיווח בתחנה המזוהה עם השלטונות, הגברים החמושים ירו במפגינים ובאנשי כוחות הביטחון בדרעא. כלי התקשורת הממלכתיים בסוריה גורסים כי שני בני אדם בלבד נהרגו.

ההתרחשות תוארה בשידור כ"הפגנה שלווה, שאליה חדרו ונדליסטים... שתקפו את חברת החשמל, החלו לירות ופתחו באש על תחנת הטלוויזיה. כמה מהחמושים ירו תחמושת חיה על מפגינים ועל כוחות הביטחון. הדבר מראה בבירור ובגלוי כי יש אנשים שרוצים ברעתה של סוריה".

מאז פרוץ ההפגנות בסוריה, האשימה הממשלה קבוצות חמושות עצמאיות בהריגתם של מפגינים רבים, בעוד שאנשי אופוזיציה טוענים כי מדובר בדיכוי אלים ומכוון של ההפגנות בידי כוחות הביטחון.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ