דרמה בעת פינוי השגרירות בחוף השנהב: אחד הנציגים נפצע

ממלא מקום השגריר הישראלי, דניאל סעדה, נפצע קל בעת שהדיפלומטים קפצו על נגמ"ש ונמלטו מבית השגריר בבירה אבידג'ן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

דרמה של ממש ליוותה את פינוי הדיפלומטים הישראלים מאבידג'ן בירת חוף השנהב ביום שישי בלילה. לאחר שבועיים בהם הסתגרו הדיפלומטים הישראלים בבית השגריר בלב אזור הקרבות, הוחלט לפנותם כדי למנוע תסריט דומה לזה שהתרחש בבית השגריר היפאני עליו השתלטו חיילים מקומיים.

כוח נגמ"שים של האו"ם הגיע לכניסה לבית השגריר כאשר מסביב התנהלו חילופי אש כבדים. ארבעת הדיפלומטים הישראלים רצו וטיפסו על הנגמ"שים שהחלו בנסיעה כדי להימלט מהקרב שהתנהל. ממלא מקום השגריר הישראלי, דניאל סעדה, נפל מאחד הנגמ"שים ונפצע. החובש באחד הנגמ"שים חשב בתחילה כי פציעתו של הדיפלומט הישראלי קשה וביקש פינוי מהיר ככל האפשר.

נגמ''ש בחוף השנהב, היום. תצלום: רויטרס

אלא שאז התברר כי כוח האו"ם איבד דרכו בעיר ואינו יודע כיצד לשוב לבסיס האו"ם. סגן השגריר הישראלי אלעד רצון נכנס לנגמ"ש הראשון שהיה שייך לצבא ירדן והיה חלק מכוח האו"ם. רצון החל לדבר בערבית עם החיילים הירדנים והנחה אותם כיצד לצאת מהאזור לכיוון בסיס האו"ם.

בבסיס האו"ם נערכה בדיקה רפואית לממלא מקום השגריר הישראלי והוחלט להעביר את הדיפלומטים הישראלים מיד במסוק לנמל התעופה של אבידג'ן כדי לפנותם בהקדם מהמדינה לקבלת טיפול רפואי מתאים.

המטוס של האו"ם שהמתין על המקום ובו עוד כמה דיפלומטים ואזרחים זרים התעכב עד להגעת הדיפלומטים הישראלים ומשם המריא לאקרה בירת גאנה. הדיפלומטים הישראלים קיבלו טיפול ראשוני ואז התברר כי סעדה פצוע קל בלבד. אתמול בלילה המריאו הדיפלומטים הישראלים בטיסה ללונדון ויגיעו מחר ארצה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ