נשיא מצרים לשעבר חוסני מובארק בטיפול נמרץ לאחר שלקה בלבו

כך דיווחה הטלוויזיה הרשמית במצרים. הנשיא לשעבר אושפז בשארם א-שייח', לאחר שחש ברע בעת שהובא לשימוע בנוגע לחשד שגנב כספים מהמדינה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

גורמי ביטחון ורפואה רשמיים בקהיר אמרו היום (שלישי) כי נשיא מצרים לשעבר, חוסני מובארק, אושפז בשארם א-שייח' לאחר שלקה בלבו. הטלוויזיה הרשמית במדינה דיווחה בנוסף כי מובארק הובהל לטיפול נמרץ.

מובארק בן ה-82 סבל מבעיות רפואיות בשלהי כהונתו כנשיא, וב"הארץ" דווח בשנה שעברה כי חלה הרעה משמעותית במצבו הבריאותי וכי על פי ההערכות הוא חולה בסרטן.

על פי הדיווחים במצרים, מובארק חש ברע בעת שנחקר בעיר אל טור בדרום סיני. בשעות הערב דווח כי הנשיא, שנאלץ לוותר על משרתו ב-11 בפברואר לאחר גל ההפגנות נגד משטרו, סבל ככל הנראה מאירוע לבבי.

מקור ביטחוני אמר לסוכנות הידיעות הגרמנית די-פי-אי כי קודם לאירוע שהוביל לאשפוזו, מובארק הגיע לבסיס הצבאי באזור בכלי רכב משוריין כשהוא מלווה באבטחה כבדה. בניינים הסמוכים למקום פונו.

מובארק ובני משפחתו, השוהים מאז המהפכה במעצר בית במלון בשארם א-שייח', חשודים כי גנבו במשך עשרות שנים, מיליארדי דולרים מהעם המצרי. ברחבי המדינה מתקיימות בשבועות האחרונים הפגנות בדרישה להעמיד אותו ואת עוזריו למשפט בזק.

חוסני מובארק. מכחיש כי צבר מיליארדים על חשבון העם המצרי. תצלום: אי-פי

עד שיוכרע גורלו של הנשיא לשעבר, אוכף השלטון הנוכחי במדינה צו איסור יציאה על מובארק ובני משפחתו בזמן שהחשדות נגדו נבדקות. לפי הערכות שונות הונה של המשפחה הנשיאותית עשוי להגיע ל-40 מיליארד דולר והוא כולל אחוזות בלונדון, ניו יורק ולוס אנג'לס.

שלשום הכחיש מובארק בהודעה מוקלטת ששודרה ברשת אל-ערביה את הטענות לפיהן השתמש בסמכותו כדי לצבור רכוש וכסף. לדבריו, ההאשמות נגדו ונגד משפחתו שקריות ויש לו את הזכות להגן על המוניטין שלו.

בתגובה ראשונה מאז שעזב את משרתו אמר הנשיא לשעבר כי מידע שנשלח לתובע הכללי במצרים יוכיח כי אין בבעלותו נכסים מחוץ למצרים, כפי שנטען. "אני מחזיק בזכות החוקית להגן על המוניטין שלי כמו גם על זו של משפחתי במצרים ומחוצה לה", אמר.

"אני ומשפחתי נפגענו מההתמודדות עם קמפיין המרמה ועם ההאשמות חסרות השחר שנועדו לפגוע במוניטין, ביושר ובעבר הפוליטי והצבאי שלי", אמר הנשיא לשעבר שטען עוד כי יש לו חשבון בנק אחד בלבד במצרים, וכי הוא חשף את פרטיו בעבר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ