סרקוזי איים על עורך הספר הביוגרפי עליו ש"ירסק את פרצופו", לאחר שכינה את קרלה ברוני "זוללת גברים"

ביוגרפיה חדשה על נשיא צרפת

דנה הרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה הרמן

כתבת "הארץ" באירופה

פאריס. נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, הוא אדם תוקפני לא רק כשמדובר בלוב. לפי ביוגרפיה חדשה על אודותיו, התקשר סרקוזי לעורך שבועון, צרח עליו 40 דקות ואיים "לרסק לו את הפרצוף". זאת כיוון שהעורך כתב שאשתו, קרלה ברוני, היא "זוללת גברים".

פרנץ אוליווייה גיסבר, העורך הנזוף ומחברו של הספר הביוגרפי החדש "אדוני הנשיא: פרקים מחיים פוליטיים, 2005-2011", מתייחס בספרו לתקופה ב-2008, שבה פרסם השבועון לה פואן שבעריכתו כתבה שבה העניק "24 עצות" לסרקוזי לקראת נישואיו עם ברוני, דוגמנית צמרת לשעבר ממוצא איטלקי. ברוני היתה קודם לכן בת זוגם של כוכב רוק, שחקן וכמה ידוענים אחרים, והפכה לרעייתו השלישית של סרקוזי לאחר 80 ימי רומן סוחף.

אחת העצות שנתן לנשיא היתה "אל תציג את אשתך החדשה לבניך, לברק אובמה או לגברים נאים אחרים". לדבריו, זמן קצר לאחר הפרסום התקשר אליו הנשיא בזעף וגער בו. "זו כתבה מגעילה, ראוי שארסק לך את הפרצוף", אמר לגיסבר ששאל אותו אם הוא מאיים עליו. "זה מגיע לך", השיב סרקוזי הנסער, "אני לא יודע מה מונע בעדי. אני בטוח שגם אתה היית משתולל לו אמרתי לך שאשתך היא זונה ששוכבת עם כל אחד, ועוד רוצה לשכב עם בניך"!.

נראה שברוני עצמה נחלצה להרגיע את הרוחות. "סלח לו, אבל עליך להבין שניקולא מאוד מאוהב", אמרה לגיסבר על פי עדותו; "הוא לא יכול לסבול שכותבים עליי דברים כאלה; אני לא מכשפה וגם לא זנזונת, ראוי שתדע זאת", אמרה לכאורה.

מגילויים אחרים בספר עולה שסרקוזי היה נסער לא פחות ביחס לאשתו השנייה, ססיליה, שעזבה אותו לטובת מאהב שעמו היה לה קשר לפני הבחירות שבהן נבחר סרקוזי לנשיאות. "היה עליה לעזוב אותי כדי שאבין שאהבה היא הדבר החשוב ביותר בחיים", אמר בזמנו. "הקדשתי זמן רב מדי לשאיפות; לו יכולתי לבחור היום בין הקריירה שלי לאפשרות שתחזור אליי, אין ספק שהייתי בוחר באפשרות השנייה", אמר לכאורה בשעתו.

לדברי המחבר, אף על פי שסרקוזי ניהל באותה תקופה רומן עם הכתבת המדינית אנה פולדה, הוא לא חדל מניסיונו ליצור עמה קשר במסרונים ושיחות טלפון שבהן שאל אותה אם היא מאושרת. "אלה אינם חיים, על כל פנים לא כמו אלה שאני מציע לך". זמן קצר אחר כך עזבה את הנשיא לצמיתות והתחתנה עם רישאר אטיאס, מפיק אירועים החי בניו יורק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ