החתונה המלכותית משמשת חזרה להלוויית המלכה אליזבת השנייה

נערכים לאירוע שאיש בבריטניה אינו מזכיר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לונדון (רויטרס). משימה לא נעימה מבוצעת בחשאי על ידי אנשי חצר המלוכה של בריטניה, זאת במקביל לשמחה השוררת בממלכה על חתונתו הקרובה של הנסיך ויליאם עם בחירת לבו קייט. אנשי הצוות העובדים בלשכת בית המלוכה ינצלו את נוכחותם של עשרות האנשים רמי המעלה וראשי מדינות חבר העמים הבריטי כדי לערוך את החזרות הנחוצות לאירוע כל כך רגיש, שכמעט אינו מוזכר אף פעם: הלווייתה של המלכה. הסיבה לכך היא שתהלוכת החתונה תעבור באותו מסלול שבו אמורה להיערך בעתיד הלווייתה של המלכה.

הסידורים המורכבים להלוויה מכונים "גשר לונדון". לפי התוכנית, ארון המתים יינשא על עגלה שתישא אותו מארמון באקינגהם לווסטמינסטר הול (החלק היחיד ששרד מארמון וסטמינסטר המקורי) שבו הוא יישאר שלושה ימים, שבהם יוכל העם לעבור על פניו. לאחר מכן הוא יילקח לטקס הקבורה בכנסיית וסטמינסטר. לדברי אחד הקצינים הבכירים בחיל המשמר של המלכה, "ברור שאנחנו מקווים כי אירוע עצוב כל כך יקרה רק בעוד שנים רבות". לדבריו, הוד מלכותה אמנם בת 84, אולם בריאותה מעולה. עם זאת, אנחנו חייבים להיות מוכנים לאירוע שצפוי להיות טקס יוצא דופן". "משונה לחשוב על מות סבתו של הנסיך ויליאם במקביל לחתונתו, אולם מאחר שכל הדיפלומטים והאח"מים יהיו בלונדון ב-29 באפריל, הגיוני לערוך חזרה על סידורים כמו מקומות ישיבה. המלכה, שהיא מעשית מאוד לגבי דברים כאלה, יודעת על החזרה הזו", הוסיף. "הסידורים נבדקים מדי שנה, וכל שינוי משמעותי חייב לקבל את אישורה. היא מתעניינת מאוד בפרטים". גם הנסיך אנדרו מתעניין בסידורי הלוויה שלו. "כבר בחרתי את הצורה שהיא תיערך. חשוב שהכל יתנהל בצורה הנכונה", אמר הנסיך לפני ימים אחדים לאורח נדהם בארמון וינדזור.

בתוך כך, קייט מידלטון, אשתו לעתיד של הנסיך, אושרה כחברה בכנסייה האנגליקנית לקראת החתונה, כך הודיע בית המלוכה אתמול. הטקס הרשמי נערך בידי הבישוף של לונדון בחודש שעבר.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ