קבוצה קיצונית בעזה חטפה פעיל איטלקי

ארגון המזוהה עם הג'יהאד העולמי פרסם סרטון של החטוף ביו-טיוב ואיים כי אם לא ישוחררו מנהיגי הקבוצה, החטוף יוצא להורג

אבי יששכרוף
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יששכרוף
סוכנויות הידיעות

קבוצה איסלאמית קיצונית בעזה הודיעה הערב (חמישי) כי היא חטפה אזרח איטלקי, פעיל בתנועת הסולידריות הבינלאומית עם הפלסטינים. אף שלדיווח לא ניתן כל אישור מהרשויות הרשמיות בעזה, סרטון ובו נראה החטוף כבול ומוכה פורסם באתר יו-טיוב.

בסרטון הווידאו מוצג החטוף כשעיניו מכוסות, ידיו קשורות מאחורי גבו ופניו חבולות. בכתוביות המלוות את הסרטון נאמר כי קבוצת הג'יהאד הסלפי דורשת מממשלת החמאס לשחרר בתוך 30 שעות - החל מ-11:00 בבוקר - שניים ממנהיגיה שנעצרו על ידי משטרת החמאס ובראשם הישאם סעידני, שנחשב לראש ארגון א-תווחיד ואל-ג'יהאד המזוהה עם אל-קעידה והג'יהאד העולמי. אם לא ייענו לדרישותיו, מאיים הארגון להוציא להורג את החטוף שזוהה על ידי תושבים בעזה כוויטוריו אריגוני.

שר החוץ האיטלקי, פרנקו פרטיני, פרסם הודעה בה נאמר כי הוא מודע לחטיפה נמצא בקשר עם משפחתו של אריגוני ונוקט בצעדים שיבטיחו את ביטחונו.

צפו בסרטון של החטוף בעזה

בעזה פועלות לא מעט קבוצות המזוהות עם זרם הג'יהאד העולמי והן מחליפות שמות באופן תדיר על מנת לבלבל את כוחות הביטחון של החמאס, אולם זה זמן רב שהקבוצות הללו נמנעו מלחטוף אזרחים מערביים, כדי שלא להתעמת עם ממשלת חמאס.

בסוף פברואר עצר מנגנון ביטחון הפנים של החמאס בעזה את סעידני לאחר שהיה מבוקש במשך שנה. א-תווחיד ואל-ג'יהאד הוא ארגון הפועל שנים באזור וכבר ב-2004 היה מעורב בפיגועים ביעדי תיירות בסיני. באפריל 2006 ביצעו אנשיו התקפה על בתי מלון בחצי האי והרגו 19 בני אדם. מאז היו אנשיו מעורבים בפיגועים נוספים במצרים ולאחרונה הרחיב הארגון את בסיס התמיכה שלו ברצועת עזה.

בעקבות המעצר של סעידני הגביר החמאס את הכוננות בקרב כוחות הביטחון שלו מחשש שאנשיו של סעידני ינקמו את מעצרו או ינסו לחטוף בתגובה את אחד מראשי החמאס. כוחות הביטחון של החמאס בעזה מנהלים זה זמן פעילות נגד רשת הג'יהאד העולמי ברצועה. לפני כחודשיים נעצר מחמוד טאלב, משכונת שייח' רדוואן, אף הוא פעיל מרכזי מוכר בארגונים הסלפיים המזוהים עם הג'יהאד העולמי.

הויידה עראף, מנכ"לית תנועת הסולידאריות הבינלאומית אליה משתייך הפעיל האיטלקי סיפרה כי אטיגוני יוצא ובא מרצועת עזה בשנתיים האחרונות במסגרת פעילותו בארגון. התנועה פועלת בגדה ובעזה וידועה בנסיונויותיה למנוע מצה"ל לבצע את משימותיו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ