מצוד אחר רוצח סדרתי הפועל סמוך לניו יורק

האף-בי-איי יפעיל מטוס ביון מיוחד ומסוקים, מעל רצועת חוף בלונג איילנד שבה התגלו חלקי גופות השייכים לפי הערכות לעשרה בני אדם, בהם ארבע נשים הידועות כיצאניות

שלמה שמיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה שמיר

כתב "הארץ" בניו יורק

האף-בי-איי ישתתף במצוד אחרי רוצח סידרתי שפועל בחוף הרחצה הפופולרי ג'ונס ביץ' בלונג איילנד שבארה"ב. סוכני הארגון אף ישתלבו בחיפושים אחרי גופות של נרצחים, שלפי החשד עדיין מוסתרות באזור.

אתמול נמסר כי האף-בי-איי יפעיל מטוס ביון מיוחד ומסוקים המצוידים במכשור חיישני חדיש ובמצלמות מתקדמות שיטוסו מעל האזור בלונג איילנד, שבו נתגלו עד עתה חלקי גופות ושיירים, שלפי הערכת החוקרים שייכים לעשרה בני אדם, בהם ארבע נשים שזהותן מוכרת למשטרה כיצאניות.

ההחלטה לבקש את סיוע האף-בי-איי נתקבלה כפי הנראה לאחר ששלשום נתגלתה גולגולת אדם נוספת בחוף הרחצה. לפי דיווח אחד, מדובר בשרידי הגופה העשירית במספר שנחשפה באיור. הגילוי העצים את החשדות בקרב החוקרים, כי קרוב לוודאי שבאזור של צמחייה עבותה הנושק לחופי הרחצה של לונג איילנד מוסתרות גופות נוספות של בני אדם, שבתיקי המשטרה רשומים כנעדרים.

במאי הסרטים המעולה ביותר לא יכול היה ליצור עלילת אימים ותעלומה מצמררת יותר מזאת הנחשפת לאטה בחודשים האחרונים, ומעוררת חרדה ותחושות פחד בקרב תושבי לונג איילנד. .

עד כה, אין למשטרה קצה חוט שיוביל לזהותו של חשוד או חשודים במקרי הרצח. חוקרים ומומחים המעורבים בחקירה אמרו שלשום כי ההערכה שהרוצח הוא שוטר לשעבר או איש חוק בשירות פעיל, היא "תיאוריה אחת מבין רבות הנבדקות על ידי החוקרים". מפקח המשטרה ריצ'ארד דורמר אמר: "שום חשוד לא זוהה עד כה כרוצח של הגופות שנמצאו בחוף".

הפרשה החלה בחיפוש שגרתי אחרי יצאנית בשם שאנאן גילברט בת 24 תושבת ניו ג'רזי, זאת לאחר שמשפחתה הודיעה שעקבותיה נעלמו במאי שנה שעברה. בחיפושים אחריה שנמשכו כארבעה חודשים גילו השוטרים בחודש דצמבר את הגופה הראשונה ברצועת חוף בלונג איילנד. יומיים לאחר מכן לאחר שהשלג הכבד התחיל להפשיר חשפו השוטרים עוד שלוש גופות. חודשים אחדים יעברו עד ששוטרי נפת ספאק יגלו את שאר הגולגולות ושיירי איברים.

גופתה של שאנאן גילברט לא זוהתה והיא עדיין בחזקת נעדרת. ואולם, החקירה העלתה כי לפחות ארבע מהגופות שנחשפו הן של יצאניות צעירות שבני משפחותיהן הודיעו למשטרה כי הן נעדרות. זהותן של ארבע הגופות עדיין לא ידועה. לדברי חוקרים, אחדות מהן נרצחו לפני זמן רב וגופותיהן היו זרוקות בשטח שנים אחדות. לדבריהם, לפחות בנוגע לארבע נשים, אין ספק שמדובר ברוצח סדרתי של יצאניות. מסתבר כי לונג איילנד ידועה כאזור פריפריה שמושך רוצחים סדרתיים, במיוחד של אלה המחפשים את קרבנותיהם בקרב יצאניות. סדרת הרציחות הנוכחית של יצאניות היא השלישית הזכורה בלונג איילנד בעשרים השנים האחרונות. "לא ברור אם הנשים היצאניות נרצחו במקום או שגופותיהן נגררו למקום ושם בותרו והושלכו לצמחיה", אמר מקור המקורב לחקירה.

"אין ספק שהרוצח הוא פיקח", אמר בראיון לניו יורק טיימס אחד החוקרים. "הוא אינו נרקומן. הוא חושב על דברים. הוא איש מתוחכם ומודע היטב לדרך שבה המשטרה פועלת ומפעילה טכנולוגיה חדישה. לכן יש כאלה שחושבים שהוא שוטר שעדיין בשירות פעיל או שעזב את המשטרה".

בעקבות הדיווחים על חשדות שרוצח סדרתי פועל בלונג איילנד נרשמה ירידה בשווי הבתים והנדל"ן באזור הידוע כאחד היקרים בארה"ב. "בתים שערכם היה מיליון דולרים מוצעים היום במחיר של 600 אלף דולר", סיפר אחד התושבים. "בעבר היו באים יותר מעשרה לראות בית שהוצע למכירה. היום אף אחד לא בא".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ