מפלגתו של נשיא מצרים לשעבר חוסני מובארק פורקה והולאמה

בית המשפט במצרים הורה על פירוק המפלגה הדמוקרטית הלאומית בראשה עמד מובארק עשרות שנים. הנשיא לשעבר הועבר בקרוב לקהיר להמשך חקירתו

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

המפלגה הדמוקרטית הלאומית במצרים, בראשה עמד חוסני מובארק במשך עשרות שנים, תפוזר ונכסיה יולאמו, כך קבע היום (שבת) בית המשפט במדינה. פסק הדין עונה על דרישות שהפנו מפגינים רבים למועצה הצבאית העליונה שנטלה את השליטה במדינה לאחר הדחתו של מובארק. במקביל, מובארק הועבר מבית החולים בשארם א-שייח לבית חולים צבאי בקהיר לשם המשך חקירתו בחשד לגניבת מיליארדים מהעם המצרי.

בית המשפט שהכריז על פסק הדין הורה למפלגה להתפרק ולמדינה להלאים את נכסיה ומשרדיה. עורכי הדין שתבעו את פיזור המפלגה טענו כי היא נגועה בשחיתות.

המפגינים שדרשו את פירוק המפלגה הביעו דאגה כי גם לאחר מפלתו של מובארק ובניו, תנסה המפלגה לשלוט במצרים וכי היא עדיין עשויה להיות מתחרה משמעותית בבחירות הראשונות בעידן שאחרי מובארק, שאמורות להתקיים בספטמבר.

מובארק בימיו כמנהיג המפלגה והמדינה. תצלום: אי-פי

פסיקת בית המשפט מהווה סימן לכך שהמועצה הצבאית מנסה לרצות את המפגינים לאחר עלייה במתח בין הצדדים. מתנגדי המשטר הקודם תקפו לאחרונה באופן הולך וגובר את הצבא בהגנה על שרידיו של המשטר הישן.

ביום רביעי נעצר חוסני מובארק ומוקדם יותר נעצרו שני בניו בחשד לשחיתות, פגיעה במפגינים ושימוש לרעה בכוח. מובארק טען בעבר כי פרטי חשבונות הבנק של בניו יפריכו את החשדות נגדם. השלושה נעצרו לפרק זמן של 15 יום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ