בית דין בסידני אישר לילד בן עשר טיפול לשינוי מין

הילד, שחי מאז גיל שבע כילדה, יקבל הורמונים שיעצרו את ההתבגרות המינית שלו

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

בית משפט לענייני משפחה באוסטרליה התיר לילד בן 10 לקבל טיפול הורמונלי שימנע את הופעתם של סימני ההתבגרות המינית הגברית, ו"יאפשר לו להמשיך בחייו כילדה בלונדינית ארוכת שיער ויפת תואר".

בהחלטה שהתקבלה אתמול קבעה השופטת לינדה דסאו כי ג'יימי, אחד מזוג תאומים לא זהים, מזוהה מאז 2009 כילדה בעיני הוריו, אחיו התאום, המורים בבית ספרו וחבריו לכיתה. לדבריה, הוא משתמש בשירותי הבנות, ובמחנות קיץ ישן במגורי הבנות.

בהצהרה לבית המשפט אמרה אמו של ג'יימי כי היא חוששת שהילד יסבול מדיכאון ואולי אף יפגע בעצמו, אם יימנע ממנו טיפול הורמונלי. "כיום ג'יימי יכול לחיות כילדה בעלת ביטחון עצמי, ואיש אינו פוגע בו בבית הספר", אמרה האם. היא הוסיפה, כי "אם סימני הזכרות יהפכו לברורים יותר, אני חוששת שג'יימי יתקשה לחיות כנקבה".

לדבריה, ג'יימי אובחן כסובל מ"הפרעת זהות מגדרית" כשהיה בן שבע, ומאז מתייחסים אליו כולם כאל ילדה. האם הוסיפה כי בזמנו נעשה כל מאמץ אפשרי לגדל את ג'יימי כבן, עם תספורת, ביגוד ובחירת צעצועים בהתאם.

האם סיפרה שג'יימי אמר לה כי "קשה נורא להיות בן", ותהה "מתי תבוא הפייה הסנדקית שלי כדי להפוך אותי לילדה". היא הוסיפה כי בשיחה על מגדר, אמר ג'יימי "אני לא רוצה בולבול. אני רוצה וגינה".

השופטת דסאו הורתה על כינוס בית המשפט פעם נוספת, לפני ביצוע ניתוח בלתי הפיך לשינוי מין, בעוד כחמש שנים.

רופא מומחה שזומן לבית המשפט אמר כי "ג'יימי נראה כמו ילדה", על אף שיש לו איברי מין וכרומוזומים זכריים. לדברי הרופא, "ג'יימי רואה את עצמה באופן בלתי מתפשר כילדה יפה, שבעתיד תהפוך לאשה מושכת". הוא הוסיף כי "כשהיא מביטה באיבריה הגבריים, היא נגעלת, והתופעה החמירה בתקופה האחרונה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ