ארה"ב: בן שש הביא אקדח לגן ופצע את עצמו ועוד שני ילדים

נטשה מוזגוביה
ארה"ב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נטשה מוזגוביה
ארה"ב

הורים מבוהלים מיהרו אתמול בבוקר לבית הספר היסודי "רוס" בצפון מזרח יוסטון שבטקסס, זאת לאחר ששלושה תלמידים נפצעו מירי אקדח שהביא לכיתת גן-חובה ילד בן שש. הילד הביא את האקדח הטעון לבית הספר ללא ידיעת הוריו, והחביא אותו בכיסו. בקפיטריה של בית הספר האקדח נפל, וכדור שנפלט ממנו פצע את הילד ברגלו, וגרם לפציעתם של שני ילדים נוספים: ילד בן גילו וילדה בת חמש, שנפצעה בכף רגלה. הירי גרם לבהלה בקפטריה, חלק מהילדים פרצו בבכי, ולדברי ילדה שישבה בקרבת מקום, האקדח נותר זרוק על הרצפה.

לדברי ג'ייסון ספנסר, האחראי על בתי הספר במחוז, הילדים פונו לבית החולים לילדים בטקסס. המשטרה פתחה בחקירה בניסיון לברר כיצד הילד השיג את האקדח. לדברי קורן בראון, אביו של אחד הילדים הפצועים, "הבן שלנו במצב יציב. מה שקרה היום עצוב, אבל אנחנו אסירי תודה על כך שבננו במצב רוח טוב. הוא כבר ביקש לחזור לבית הספר".

הלימודים בבית הספר לא בוטלו בעקבות התקרית, אולם הרשויות אפשרו להורים לקחת את ילדיהם מבית הספר. חלק מההורים דרשו לנקוט באמצעים הנדרשים כדי למנוע תקרית נוספת.

הזכות לשאת נשק והקלות שבה ניתן לרכוש רובים ואקדחים בארה"ב מעוררות מחלוקת במדינה כבר עשרות שנים. ניסיונות לקבוע תקנות מחמירות על החזקת כלי נשק נתקל בהתנגדות חריפה של שמרנים רבים הטוענים כי "לא האקדחים הורגים בני אדם, אלא בני אדם אחרים" וכי "יותר ילדים מתים מסרטן ומשפעת מתאונות הקשורות לנשק".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ