ולדימיר פוטין: רוסיה תשקיע 53 מיליארד דולר בעידוד הילודה

ר"מ רוסיה הכריז כי ארצו תשקיע 53 מיליארד דולר במטרה להגדיל את הילודה במדינה ב-25%-30% עד 2015

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

רוסיה תשקיע 53 מיליארד דולר עד 2015 בעידוד הילודה במדינה, כך הכריז היום (רביעי) ראש הממשלה ולדימיר פוטין בפני הפרלמנט. לדברי פוטין, מטרת ההשקעה היא הגדלת שיעור הילודה במדינה ב-25%-30%, במטרה להתמודד עם דילול אוכלוסייה הנובע מתוחלת חיים נמוכה וירידה בשיעורי הילודה.

"הסכום יושקע בפרויקטים דמוגראפיים", אמר פוטין והוסיף כי "ראשית, אנו מצפים כי תוחלת החיים הממוצעת תגדל ל-71; שנית, אנו מצפים להגדיל את שיעורי הלידה ב-25%-30% אחוז ביחס לילודה ב-2006".

פוטין הביע כמה פעמים בשנים האחרונות את דאגתו מאוכלוסיית רוסיה המצטמצמת. האוכלוסייה במדינה מונה 141 מיליון נפש, והמספר יורד בכ-700 אלף בממוצע בכל שנה, בעיקר בגלל הפער בין שיעורי הילודה לשיעורי התמותה. דמוגרפים טענו כבר ב-2006 כי אם המודלים הפסימיים ביותר יתממשו, צפויה קריסה שפריון בלבד לא יוכל למנוע.

פוטין. צעד נוסף להגלת האוכלוסייה. תצלום: אי-פי

באותה השנה נשא פוטין נאום, בו העלה על נס את תפקידן של האמהות בשמירה על המאזן הדמוגרפי הראוי במדינה ואף הורה לפרלמנט הצייתני לגבש תוכנית להענקת תמריצים כספיים לנשים שיילדו יותר ילדים.

ב-2008 הכריז פוטין על "שנת המשפחה" והממשלה הגדילה לעשות כשהציגה יוזמה מפתיעה כשכוננה חג חדש - "יום האהבה הזוגית והאושר המשפחתי" שחל ב-8 ביולי. החג מעודד את הרוסים להישאר בבית ולקיים את האינטימיות המשפחתית, בתקווה שילדים רבים יוולדו תשעה חודשים מאוחר יותר, ב-12 ביוני, בו חל "יום רוסיה".

ב-2010 הגדיר הנשיא דמיטרי מדוודב כ"מעניינת" את הצעתו של ולדימיר ז'ירינובסקי לתת מענק לילד ראשון ולהתיר בחוק פוליגמיה על מנת לעצור את מגמת הירידה בשיעור הילודה במדינה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ