הסטירה שהרעידה את המזרח התיכון - תיק סגור

שוחררה השוטרת שהואשמה כי סטרה למצית המהפכה בתוניסיה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

כינו אותה "הסטירה שהדהדה בעולם הערבי", אולם עתה מתברר שייתכן שהתקרית שבעיני רבים השפיעה על פרוץ המהפכה בתוניסיה כלל לא התרחשה.

כך לפחות טוענת השוטרת התוניסאית שהואשמה בהכאת צעיר תוניסאי לפני ארבעה חודשים, שבעקבותיה הצית עצמו ומת זמן קצר אחר כך בבית החולים; מעשה הצעיר עורר תגובות שרשרת זועמות נגד מדינות רבות בעולם הערבי, הביא להפלת שני שליטים בתוניסיה ובמצרים וממשיך להטיל אימה על רודנים אחרים.

"לא סטרתי לו", העידה השוטרת פאדי חמדי, בת 36, בפני בית משפט מחוזי בתוניסיה, שדן בפרשת מוחמד בואזיזי, רוכל בן 26 שחמדי החרימה את דוכן הירקות שלו. לפי החשד, הכתה חמדי את בואזיזי לאחר שסירב להתפנות. "אני חפה מפשע", אמרה.

השופט שדן בתלונה סגר את התיק נגדה ושחרר אותה. מנוביה, אמו של בואזיזי, אמרה ברוח מפויסת שהיא סולחת לשוטרת וביטלה את התלונה נגדה.

"די לי שהקורבן שבני הקריב הביא לחופש ולהפלתם של עריצים", אמרה בבית המשפט אמו של בואזיזי, ששמו נישא בפי מיליוני המפגינים שצעדו ברחובות בקריאה להפיל את שלטון בן עלי בתוניסיה ושלטון חוסני מובארק במצרים.

פרקליטה של חמדי אמר שהנשיא המודח, זין אל-עבאדין בן עלי, הפך את מרשתו לשעירה לעזאזל וכלא אותה כדי לשכך את הזעם הציבורי שפרץ לאחר מותו של בואזיזי.

שחרורה של חמדי, שלושה חודשים אחרי שבן עלי נמלט מתוניס, עורר שביעות רצון רבה בקרב חבריה, וקהל רב שנאסף מחוץ לאולם בית המשפט הריע לאחר ההודעה על שחרור חמדי; סוכנות הידיעות בתוניסיה כינתה את החלטת בית המשפט עדות לעצמאות מערכת המשפט ול"הינתקות מהמשטר הישן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ