נתניהו ברשימת 100 המשפיעים של מגזין טיים, גם ג'סטין ביבר

לרשימה של מגזין טיים נכנסו גם עובד גוגל שאירגן את ההפגנות במצרים, קנצלרית גרמניה מרקל והכדורגלן הארגנטיני ליאו מסי

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ
שירות ""

מגזין טיים פרסם היום (חמישי) את רשימת מאה האנשים המשפיעים בעולם לשנת 2011. הרשימה מורכבת מדמויות מרכזיות בתחומים שונים, בהם פוליטיקה, כלכלה ובידור. ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא הישראלי היחיד שנזכר ברשימה היוקרתית. לצידו אפשר למצוא את נשיא ארה"ב ברק אובמה, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ומנהיגים נוספים מרחבי העולם, אך גם את הזמר הצעיר ג'סטין ביבר והכדורגלן הארגנטיני ליאו מסי.

על כל אחד מהנבחרים נכתב קטע קצר על ידי דמות מרכזית בתחומה, ועל נתניהו כתב ריצ'ארד האס, נשיא המועצה ליחסי חוץ בוושינגטון. הוא ציין כי "כמו בונו, בנימין נתניהו ידוע בשם אחד 'ביבי'" והוסיף כי האתגרים שעומדים בפניו ייחודיים. "ישראל היא הצלחה כלכלית ואזרחיה חשים בטוחים מאחורי חומת הביטחון", כתב האס, "אך הבידוד שלה גובר ורוב העולם רואה בה כמכשול העיקרי לשלום במזרח התיכון".

נתניהו ואובמה. בטיים נרמז כי מורשת רה"מ תוכרע בנאום בוושינגטון. תצלום: דניאל בר און

"אני מכיר את ביבי כמה עשורים. היו בינינו הסכמות והתנגשויות. כמעט כמו כולם אני מוצא אותו קשה להבנה. הוא אומר כי הוא תומך במדינה פלסטינית מפורזת אך לא מרבה בפרטים. בקרוב, נלמד יותר, ומורשתו, אך חשוב מכך - עתיד המדינה היהודית - מוטל על הכף".

המהפכות שפקדו את העולם הערבי העניקו לכמה מדמויות המפתח שחוללו אותן מקום ברשימה. מוחמד אל-ברדעי, מועמד לנשיאות מצרים, כתב על ואיל גונים, עובד גוגל וממובילי ההפיכה במצרים שזכה למקום ברשימה, כי "כמו רבים מבני דורו, הוא נותר א-פוליטי בשל אובדן התקווה כי אפשר לשנות דברים בחברה שדוכאה שנים על ידי תרבות הפחד".

ואיל גונים. גייס מיליוני אנשים שהפילו את השלטון במצרים. תצלום:

לדברי אל-בראדעי, "ואיל סייע ליזום ולהפיץ את הקריאה למהפכה שלווה". הוא הוסיף וכתב כי "התגובה לכך הייתה מופלאה. תנועה שהחלה עם אלפים בודדים ב-25 בינואר הסתיימה עם 12 מיליון מצרים שהפילו את חוסני מובארק ומשטרו. תודה לך, ואיל. תודה לצעירי מצרים".

דמות בולטת נוספת מהמזרח התיכון שהוזכרה ברשימה הוא מזכ"ל חיזבאללה, השייח' חסן נסראללה, שהוגדר כ"דמגוג" ועליו נכתב כי גרם לנפילת הממשלה במדינה וכי "לאיש אין ספק כי הוא השליט האמיתי של המדינה".

ג'סטין ביבר. הטיים התלהב, ביחד עם ילדות ישראל

בין הדמויות הצעירות ברשימה ניתן למנות את הזמר ג'סטין ביבר, שביקורו בישראל בשבוע שעבר הוביל לכמה תקריות מביכות, בין השאר עם חברו לרשימה, ראש הממשלה בנימין נתניהו. על ביבר נכתב כי "הוא נולד כוכב והשיג את כל מה שרצה ואף מעבר לכך". הראפר אשר, שכתב על ביבר, הוסיף כי "מה שמעניין ויביא להמשך ההתעניינות העולמית בו היא העובדה כי הוא הופך להצלחה מדהימה, אך בה בעת הוא חי חיים רגילים כמו כל ילד אחר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ