קייט מידלטון עלתה לקברה של הנסיכה דיאנה

ראש ממשלת בריטניה לא ילבש מקטורן חגיגי לחתונה המלכותית

הארץ
דנה הרמן
כתבת "" באירופה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
דנה הרמן
כתבת "" באירופה

לונדון. שבוע לפני החתונה המלכותית של הנסיך ויליאם וקייט מידלטון, לקח החתן הצעיר את ארוסתו למקום מיוחד ביותר, קברה של אמו, הנסיכה דיאנה.

השניים נסעו אתמול לאחוזת משפחתה של הנסיכה דיאנה באולתורפ, נורתהמפטונשייר, שבמרכז אנגליה, שבו נמצא הקבר. "כך וידאתי שאמי לא מחמיצה את ההתרגשות ואת העובדה שנחיה יחד עד סוף חיינו", הסביר הנסיך. כשוויליאם הציע נישואים לקייט, הוא נתן לה את טבעת היהלומים שהיתה טבעת האירוסין של אמו. עתה, טבעת זו נצצה על האצבע של הנסיכה לעתיד, שעה שהשניים הסתובבו ליד האנדרטה המפוארת שצ'רלס ספנסר הקים לזכר אחותו דיאנה.

"דיאנה היא עדיין חלק מחיי היומיום של בניה ותמיד תהיה", אמר מקור המקורב לבני הזוג לעיתון דיילי מירור. "עצוב מאוד שהיא מעולם לא פגשה את הכלה ולא תהיה נוכחת בחתונה, אבל אף על פי שקייט לא הכירה אישית את דיאנה, חשוב לה להבין את אהבתו של ויליאם לאמו ולקחת חלק בכאבו על האובדן". הנסיכה דיאנה נהרגה בפאריס ב-1997 בתאונת דרכים בהיותה בת 36 בלבד.

לצד זאת, ההכנות לקראת החתונה נמצאות בעיצומן ושאלת קוד הלבוש תופסת חלק נכבד מסדר היום.

משרדו של ראש ממשלת בריטניה פרסם הודעה, לפיה דיוויד קמרון יחרוג מהמסורת ולא ילבש חליפה חגיגית לחתונה המלכותית. במקום זאת, נאמר בהודעה, הוא יבוא בחליפת עסקים רגילה.

עם זאת, לא צפוי שסגנו ניק קלג ומנהיג האופוזיציה אד מיליבנד ילכו בעקבותיו ויוותרו על המקטורן והעניבה החגיגיים. הודעת ראש הממשלה עוררה ביקורת רבה בבריטניה, לפיה הוא אינו מכבד דיו את המלוכה.

לפי העיתונים בבריטניה, הסיבה להודעת קמרון נובעת מכך שהוא נזהר מלהסב תשומת לב למוצאו האצילי. בהיותו סטודנט באוקספורד, הוא נהג לעתים קרובות ללבוש חליפה חגיגית לאירועים במועדון בולינגדון המפורסם של האוניברסיטה, שהתפרסם בהשתוללות השיכורים של הסטודנטים העשירים שהיו חברים בו, וראש הממשלה אינו רוצה להזכיר לציבור את מעלליו באותה תקופה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ