האפיפיור ענה לשאלת ילדה יפאנית: "ישו סבל כפי שאתם סובלים"

בהופעתו הראשונה בתוכנית שאלות צופים, ענה בנדיקטוס ה-16 לצופים מכל העולם לרגל חגיגות יום שישי הטוב

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

האפיפיור בנדיקטוס ה-16 הופיע אתמול לראשונה בתוכנית טלוויזיה, שבה ענה על שאלות צופים מכל העולם. במהלך התוכנית, ששודרה לרגל "יום שישי הטוב", ענה האפיפיור לשאלותיהם של ילדה יפאנית, אשה מוסלמית מחוף השנהב ואשה שילדה נמצא בתרדמת.

התוכנית "בצלמו", שודרה אתמול בצהריים בטלוויזיה האיטלקית, בשעה המשוערת שבה לפי האמונה הנוצרית מת ישו. הראיון הנדיר משקף ניסיון של הכנסייה הקתולית לרענן את תדמיתם של הכנסייה ושל האפיפיור, בן 84. בתוכנית השיב בנדיקטוס לפאנל של מומחים באולפן. קטעים שהוקלטו קודם לכן, בהם הוא יושב במשרדו ועונה לבני אדם ממדינות שונות, שולבו בתוכנית.

בקטעים המוקלטים, אמר האפיפיור לאשה איטלקייה שבנה נמצא בתרדמת כבר שנים כי נשמתו של הבן עדיין נמצאת בגופו וכי הוא יכול לחוש בנוכחותה של אהבה. "אולי המצב דומה למצבה של גיטרה שמיתריה נקרעו והיא אינה יכולה לנגן", אמר.

ילדה יפאנית בת שבע ביקשה מהאפיפיור להסביר את הסבל הנורא שעובר על מדינתה מאז רעידת האדמה, הצונאמי והאסון הגרעיני שפקדו אותה ב-11 במארס, ושגרמו למותם של 28 אלף בני אדם. בנדיקטוס הזכיר לה כי סבלו של ישו לא היה לשווא. "אין לנו תשובות, אבל אנו יודעים שישו סבל כפי שאתם סובלים".

בנדיקטוס ייעץ גם לאשה מוסלמית מחוף השנהב, שדיברה על מלחמת האזרחים הקטלנית במדינתה בה נהרגו לפחות 1,500 בני אדם ומיליונים ברחו מבתיהם. האפיפיור אמר כי האנשים צריכים להתבונן במשיח כדוגמה לשלום. "האלימות לעולם אינה באה מידו של אלוהים, היא לעולם לא מחוללת דברים טובים. היא אמצעי הרסני ולא הדרך להימלט מקשיים", אמר.

מאוחר יותר שלשום ניצב האפיפיור מול עשרות אלפי בני אדם שהחזיקו נרות וצפו בטקס התפילה, שנערך על חורבות הקולוסיאום. מיקום הטקס קשור לקדושים המעונים הנוצרים הראשונים, שהקריבו את חייהם במשחקים האכזריים במקום. האפיפיור האזין לתפילות שחוברו בידי הנזירה האוגוסטינית מריה ריטה פיצ'יונה.

הטקס שלשום נערך לפני חג הפסחא, הנחשב לפסגת השנה הנוצרית. אתמול קיים בנדיקטוס את המיסה הנערכת בערב חג הפסחא, והיום הוא יישא את המסר ואת תפילת הפסחא "אורבי אט אורבי" (לעיר ולעולם").

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ