מצרים: הנשיא המודח חוסני מובארק כשיר לעבור לכלא טורה

התובע הורה להתחיל בהכנות להעברתו של מובארק משארם א-שייח לביה"ח בכלא בקהיר. לדבריו, מצבו יציב, אך לבו יכול להפסיק לפעום בכל רגע

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

התובע הציבורי במצרים הורה להעביר את הנשיא המודח חוסני מובארק לאשפוז בתנאי כליאה בקהיר, לאחר שרופא קבע כי הוא כשיר למעבר. מובארק, הנתון במעצר בבית החולים בשארם א-שייח, יצטרף לשני בניו, גמאל ועלא, בכלא טורה בבירה המצרית.

"התובע הציבורי הורה למשרד הפנים להעביר את הנשיא לשעבר לבית החולים בכלא טורה", ברגע שבית החולים יהיה מוכן לקלוט אותו, כך נאמר בהודעה מטעם התביעה.

מובארק אושפז ביום שבו התביעה הורתה לעכבו לחקירה, וכעת עדיין לא ברור בדיוק מהו מצבו הבריאותי.

לדברי התובע, עבד אל-חמיד מחמוד, רופא קבע כי מצבו של מובארק "יציב" ומאפשר את העברתו לקהיר. התובע הוסיף כי יהיה צורך להעביר את מובארק לבית חולים צבאי ליד קהיר, בזמן שמשרד הפנים יפקח על ההכנות לקליטתו בבית החולים בכלא טורה. סוכנות הידיעות המצרית MENA דיווחה הערב כי ככל הנראה, מובארק יועבר לבית החולים הצבאי ב-48 השעות הקרובות.

ההכנות להעברתו של מובארק לכלא טורה יארכו לפחות חודש, ציין התובע, וזאת משום שבית החולים יקבל ציוד לטיפול נמרץ שיש להפעילו במשך חודש עד שניתן יהיה לעשות בו שימוש על חולים. הוא הוסיף כי לדברי הרופא, מובארק צריך לקבל טיפול קבוע וצמוד משום שלבו יכול להפסיק לפעום "בכל רגע".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ