הכל מוכן לרגע הגדול: הנסיך ויליאם וקייט מידלטון יתחתנו מחר

שני מיליארד איש מרחבי העולם יצפו מחר בבוקר ביורש העצר ובבחירת לבו מתחתנים בטקס מרהיב

הארץ
דנה הרמן
כתבת "" באירופה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
דנה הרמן
כתבת "" באירופה

לונדון. היום הגדול הגיע. הנסיך ויליאם, השני ברשימת יורשי העצר בבריטניה, יישא מחר לאשה את בחירת לבו, קייט מידלטון, בת למשפחה של פשוטי העם שיום אחד תהיה למלכת אנגליה.

הכל יתחיל בסביבות השעה שמונה בבוקר, כשקייט תתכונן לחתונה במלון גורינג, שם תלון בלילה שלפני החתונה עם בני משפחתה. פרחים ייקלעו בשערה, כתר יונח על ראשה, והיא תלבש את שמלת החתונה - שניחושים לגבי זהות מעצביה ממלאים את הכותרות הראשיות, ודוחקים הצדה את הדיווחים על לוב וסוריה.

במקביל, יתחילו לזרום לכנסיית וסטמינסטר 1,900 האורחים שהוזמנו, וברשות כל אחד מהם כרטיס בצבע מסוים שיכוון אותו למקום הישיבה שלו. בין האורחים יהיו המטפלות של ויליאם בילדותו, בנות זוג שלו לשעבר, טבח מארמון קנסינגטון וכל 27 חברי יחידת החיפוש וההצלה שבה שירת.

אחרונים יופיעו בני משפחת מידלטון, ואחריהם המלכה והנסיך פיליפ, שיובלו למקומותיהם בשעה 10:50.

מיד כשתתיישב המלכה בכיסאה, תצא קייט, ביחד עם אביה מייקל, אל הכנסייה. היא תפר מסורת בכך שתיסע בלימוזינה, ולא בכרכרה המפורסמת שנבנתה ב-1881. הם יחלפו על פני ארמון בקינגהאם, ייסעו לאורך המאל, ייפנו ימינה בכיכר טרפלגר לווייטהול, ימשיכו לכיכר הפרלמנט וייפנו ימינה לכנסיית וסטמינסטר, אליה ייכנסו בשעה 11:00 בדיוק.

הטקס יימשך שעה ו-15 דקות בדיוק ומצפים מהאורחים להתנהג במהלכו בצורה מכובדת על פי שלל כללי התנהגות שהועברו להם מבעוד מועד: השליכו את גומי הלעיסה שלכם, אל תצייצו בטוויטר, ויהיה אשר יהיה, אל תנשקו את המלכה כשאתם מברכים אותה.

אחרי הטקס, ב-12:15, ייסע הזוג הטרי לארמון בקינגהאם, שם יקדם את פניהם משרת שיגיש לזוג הטרי משקאות, שקרוב לוודאי יהיה נחוצים להם מאוד.

האירוע היוקרתי ביותר יתקיים מאוחר יותר בלילה, ו-300 אורחים, רובם חברים ובני משפחה, יתכנסו בארמון בקינגהאם לארוחת בופה שיארח הנסיך צ'רלס, שתוגש על צלחות מצופות זהב. בתום הארוחה תתקיים מסיבה לאורחים היותר צעירים במועדון לילה שהוקם במיוחד בארמון. המסיבה במועדון הלילה תימשך עד עלות השחר.

והנשיקה? ב-13:25 בדיוק יטלו בני הזוג פסק זמן מקבלת הפנים וייצאו למרפסת ארמון בקינגהאם. שם, כשהמלכה לצדם ועשרות אלפי צופים מריעים לכבודם - ועוד כשני מיליארד אנשים ברחבי העולם צופים בהם - כשמעליהם יחלוף מטס של מטוסי ספיטפייר, הוריקן, ומטוסי קרב מדגמי טייפון וטורנדו - יתנשקו את הנשיקה הפומבית הראשונה שלהם. רגע אינטימי תחת מבט בוחן של העולם כולו - המגלם באופן מושלם את האופן שבו הם צפויים לחיות את שארית חייהם באושר ועושר, יש לקוות, ותחת עינו הבוחנת של העולם.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ