בנו הצעיר של שליט לוב, מועמר קדאפי, נהרג בהפצצות נאט"ו בטריפולי

במהלך הלילה תקפו מטוסי נאט"ו בית בו שהה מנהיג לוב עם אשתו ומספר קרובי משפחה. בהפצצה נהרגו גם שלושה מנכדיו של קדאפי

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

בנו הצעיר של שליט לוב מועמר קדאפי, סייף אל-ערב קדאפי, נהרג הלילה (שבת) בהפצצת מטוסי נאט"ו בטריפולי ?כך דיווח דובר הממשלה הלובית. בתקיפה נהרגו גם בניו של סייף אל-ערב, בני פחות מ-12.

על פי הדיווחים, השליט הלובי היה בתוך המבנה בעת התקיפה האווירית, אולם ככל הנראה נותר ללא פגע. כמה מקרוביו של קדאפי נפגעו בהפצצות. "זה היה מבצע מכוון להתנקש בחייו של מנהיג המדינה", אמר דובר הממשלה הלובית, מוסא איברהים. "ההתקפה גרמה למותו של הקדוש - אחינו סייף אל-ערב קדאפי ושלושה מנכדיו של מנהיגנו", אמר איברהים.

שרידי הבית שהופצץ הלילה בידי כוחות נאט"ו. תצלום: אי-פי

הדובר סיפר גם רעייתו של קדאפי וחבריהם היו בבית בעת התקיפה, אולם ציין שגם היא לא נפגעה. "עכשיו ברור לכולם שמה שמתרחש בלוב אינו קשור להגנה על אזרחים", אמר איברהים. "זה נוגד את החוקים הבינלאומיים. נאט"ו לא מתעניין אם אנחנו מקיימים את ההבטחות שלנו. המערב לא מתעניין אם אנחנו אכן מקיימים את ההצהרות שלנו. כל מה שמעניין אותם זה לשדוד אותנו מחירותינו".

נאט"ו: התקיפה יועדה למתקני פיקוד ושליטה צבאיים

בנאט"ו טענו היום כי לא תכננו לפגוע בקדאפי או בבני משפחתו, וכי מטרת ההפצצה הייתה מרכז פיקודי של צבאו של קדאפי. "נאט"ו ממשיכה בהתקפות המדויקות נגד המתקנים הצבאיים של משטרו של קדאפי בטריפולי, בכללם התקפה על יעד ידוע של בניין פיקוד ושליטה בשכונת באב אל-עזיזיה ביום שבת בערב", נאמר בהודעה שפרסמה נאט"ו.

פקד כוחות נאט"ו בלוב צ'רלס בושרד, אמר כי התקיפה בטריפולי היא חלק מהאסטרטגיה לפגוע במרכזי הפיקוד של קדאפי, המאיימים של שלומם של האזרחים. "כל המטרות של נאט"ו הן צבאיות באופן טבעי", אמר בושרד. "אנחנו לא מכוונים לעבר אנשים בודדים", אמר בהצהרה. "אני מודע לדיווחים השונים בכלי התקשורת כי כמה מבני משפחתו של קדאפי נהרגו. אנחנו מצרים על כל אובדן חיים".

באמצע השבוע שעבר תקפו מטוסי נאט"ו מפקדה של שליט קדאפי בטריפולי, והפציצו תחנת טלוויזיה ציבורית. ההתקפה על מפקדת קדאפי, שגרמה לנזק רב למתחם, היתה השלישית מאז התחילו הפצצות כוחות נאט"ו בחודש שעבר, אולם הפגיעה בתחנת הטלוויזיה נחשבת להחרבה של יעדי ההתקפות האוויריות. היא נועדה לרמוז כי מטרות נוספות של השלטון עתידות להיפגע במאמץ לשבור את אמצעי השליטה שבידי קדאפי. נוסף על כך, איטליה הודיעה אתמול שחיל האוויר שלה יצטרף להפצצת מטרות צבאיות בלוב.

ההתקפות האחרונות מסמלות הסלמה במערכה האווירית נגד קדאפי בניסיון של חברות הקואליציה לסייע לכוחות המורדים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ