דיווח: טנקים סוריים מפגיזים את הרובע העתיק של דרעא

עדי ראייה דיווחו כי המצור על חלקי העיר השונים נמשך זה כמעט שבוע. התושבים מצדם קוראים ומתקשרים ביניהם מחלון לחלון

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

טנקים של צבא סוריה הפגיזו את הרובע העתיק הנצור בעיר דרעא, כך מדווחים עדי ראייה. מוקדם יותר, דווח כי הצבא שלח לאזור כוחות נוספים ובהם כלים משוריינים וחיילים רבים.

טנק סורי שנשלח לדיכוי מפגינים. תצלום: רויטרס

על פי הדיווחים, תושבי הרובע הנצור זה כמעט שבוע, קראו קריאות "אללהו אכבר" מחלונות בתיהם. "הבתים שלנו קרובים, כך שלמרות שאנחנו לא יכולים לצאת, אנחנו עומדים ליד החלון ושרים", אמר תושב העיר לאי-פי בשיחה מטלפון לווייני.

השכונות השונות בעיר נותקו על ידי כוחות הצבא המכתרים אותן, ומאז יום שני הופסקו זרם החשמל, הדלק והמים לחלקים השונים של העיר. צלפים שהוצבו על גגות העיר מונעים מתושבים לצאת מבתיהם.

מניין ההרוגים בהפגנות ברחבי המדינה עלה ל-535 בני אדם עד כה - מה שהוביל לביקורת בינלאומית חריפה על המשטר הסורי. עד הראייה המתגורר בפאתי העיר סיפר לאי-פי כי ראה טנקים מפגיזים את הרובע העתיק. הוא הוסיף כי הוא מזהה כי אכן מדובר בטנקים ולא בכלים אחרים בשל היותו חייל לשעבר. עם זאת, אי אפשר לוודא את נכונות עדותו מכיוון שסוריה מונעת מעיתונאים זרים כל גישה לעיר.

במקביל למצור דיווחו פעילי זכויות אדם כי המערכה נגדם נמשכת. בין היתר, סיפרה הפעילה ראדה זייתונה כי אחיו של בעלה נעצר בניסיון ללחוץ עליהם לצאת ממחבואם ולהסגיר את עצמם.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ