עיישה קדאפי מכינה את ילדיה לעולם הבא

ניו יורק טיימס
דיוויד קירקפטריק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניו יורק טיימס
דיוויד קירקפטריק

עיישה אל-קדאפי, בתו של שליט לוב מועמר קדאפי, נוהגת לספר לשלושת ילדיה הקטנים, לפני לכתם לישון, סיפורים על העולם הבא. כעת, לדבריה, הסיפורים האלה נראים מתאימים במיוחד. "כדאי שיהיו מוכנים, כי בתקופת מלחמה אי אפשר לדעת מתי תיפגע מטיל או מפצצה, וזה יהיה הסוף", היא אומרת.

בראיון נדיר הציעה בשבוע שעבר קדאפי, בת 36, עורכת דין שבעבר עבדה בצוות הפרקליטים של סדאם חוסיין, מבט נדיר אל הלך המחשבה הפטליסטי של המשפחה, שבידודה גובר והולך בלב המלחמה על לוב. בנוגע למצב רוחו של אביה, היא צוחקת ואומרת שהוא אינו מודאג כלל. "הוא חזק כמו שהעולם מכיר אותו. הוא בטוח שהעם הלובי נאמן לו".

במקום הדיבורים הזועמים והמתריסים והבטחות הנקמה שמשמיעים אביה ואחיה סייף אל-איסלאם, קדאפי אומרת שהמערב עוד יצטער על הכאוס שלדבריה ישרור בלוב אחרי קדאפי. היא צופה שללא לוב, מהגרים לא חוקיים מאפריקה יציפו את אירופה, קיצונים איסלאמים יקימו בסיסים לחופי הים התיכון, ושבטים לוביים יילחמו זה בזה. היא מצטטת דיווחים של המודיעין הלובי, לפיהם המורדים - הרעבים, לכאורה, לנשק - מכרו נשק לחמאס ולחיזבאללה. "אתם לא מבינים כי כשאבי היה שם, אירופה נהנתה מביטחון ולוב נהנתה מביטחון?", היא אומרת.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ