אנשיל פפר
אנשיל פפר

פקידים וקצינים במערכת הביטחון האמריקאית מסתובבים בימים האחרונים בחשש שחקירת הפנטגון תעלה על מידע שהעבירו בפלירטוטי אינטרנט עם אשה צעירה, שבחודשים האחרונים הופיעה בכינויים שונים בפייסבוק ובטוויטר.

השם הראשון שבו הופיעה בטוויטר היה primorisEra@, שם תמונת האווטאר שלה הייתה גוף חטוב, עוטה ביקיני. היא הציגה את עצמה כמומחית לטילים, "הגברת הראשונה של הטילים", לא פחות. במקביל, הזדהתה בשם שונה גורמן בפייסבוק ובהמשך התברר שהיו לה עוד כינויים. בין החברים שלה בפייסבוק היו רבים מעולם הביטחון וכמה עיתונאים. החבר הבולט היה האדמירל ג'יימס סטאוורידיס, המפקד העליון של כוחות נאט"ו.

השיחות שלה עם החברים ברשתות החברתיות נגעו לתחומי העיסוק שלהם, פיתוח נשק, פעילות צבאית ורמיזות לנושאי מודיעין. גברים רבים נהנו לשוחח איתה, ברשת החברתית וגם בצ'טים ישירים. איש צבא פעיל סיפר לבלוג Danger Room של כתב העת Wired שערך תחקיר על הפרשה, כי "היא רצתה לדעת איפה אני מוצב, לאן שולחים אותי". בחלק מהשיחות הזדהתה כעובדת הפנטגון, פעם רמזה שהיא מועסקת באגף של הסי-איי-אי. לפעמים אמרה שהיא גרה בבריסל, או בוושינגטון.

היא החלה לעורר את חשדם של אנשי הקהילה הביטחונית. אחת מהם, FrostinaDC@ האשימה אותה שהיא למעשה דמות מזויפת שמנסה לפתות גברים. primorisEra@ הזהירה: "אני מכירה את כל האנשים הנכונים". FrostinaDC@ ערכה בדיקות נוספות ובשבוע שעבר פרסמה בטוויטר שלה כי "יש לי מודיעין ש-PrimorisEra@ היא מלכודת דבש", כינוי למרגלת פיתוי.

בתגובה להאשמה, סגרה האשה את חשבונות הפייסבוק והטוויטר, FrostinaDC@ הכריזה על ניצחון והעבירה את המידע לפנטגון.

מי היא? האם היא באמת עובדת בסוכנות מודיעין או חברה פרטית בתחום הביטחוני שבסך הכל רצתה להכיר גברים בעלי תחומי עניין משותפים? ככל הנראה, לא מדובר במרגלת של סוכנות ביון עוינת, או שכבר היינו מתבשרים על מעצרה.

בראיון לבלוגר של Wired, אמרה האשה שהזדהתה כשונה גורמן שמעולם לא מסרה מידע מסווג ברשת ולא ביקשה. ידיד שלה אמר לגבי הטענות על כך שביקשה מידע, כי "צריך לשאול אם היו גברים שהציעו מידע". PrimorisEra@ אמרה לכתב שעד כה, לא יצרו איתה קשר חוקרים, אבל אחת השמועות המעניינות ביותר לגבי זהותה, היא שמדובר בעובדת של חברה לאבטחת מידע שניסתה לבחון את הפרצות הביטחוניות להן גורמות הרשתות החברתיות. גברים רבים שהיו בקשר איתה הפסיקו להשתמש בחשבונות הטוויטר והפייסבוק שלהם בימים האחרונים מחשש שיואשמו בהדלפות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ