חיסול בן לאדן | הטעות הפרודיאנית של בנימין נתניהו ורבים אחרים

האם מדובר במהירות הסיקור התקשורתי או טעות מכוונת? ברשתות חדשות וגם בלשכתו של רה"מ התבלבלו בין שמו של הנשיא והמבוקש שחוסל

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ
שירות ""

ההודעה הדרמטית של נשיא ארה"ב על חיסולו של האדם המבוקש בעולם אוסמה בן לאדן הפתיעה רבים ועוררה תגובות ברחבי העולם. עם זאת, האנשים הנסערים שפתחו את ערוצי הטלוויזיה כדי לצפות בסיקור התקשורתי לא ציפו למצוא את הכותרת המבשרת על "רצח אובמה בן לאדן".

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, בהודעה שהוציאה לשכתו לתקשורת, התבלבל. כמו בתגובות רבות שנשלחות למערכות חדשות כאשר אובמה מדבר נגד מדיניותה של ישראל, רשמה הלשכה בהודעה הרשמית: תגובת ראש הממשלה לחיסולו של אובמה בן לאדן. גם באתר הרשמי של נתניהו ביוטיוב נכתבה אותה הכותרת, אולם היא שונתה כעבור זמן קצר.

את השידור של רשת החדשות פוקס, הידועה באג'נדה תקיפה במיוחד נגד מדיניותו של אובמה, פתחה הכותרת: חדשות מתפרצות - אובמה בן לאדן מת. הטעות לא נגמרה בזה ואף החמירה כשהמגיש ברשת "פוקס" בסן דייגו, אמר במהלך השידור: "הנשיא אובמה, בנאומו מהבית הלבן לאומה ולעולם אמר כי הנשיא אובמה אכן מת". לאחר ששותפתו לשידור כחכחה בגרונה, מיהר המגיש לתקן את עצמו.

מהירות הסיקור התקשורתי או טעות מכוונת?

טעויות דומות חזרו על עצמן בדיווחי רשת CNN, באתר הרשת ABC ובמספר עיתונים. רשת "פוקס" פרסמה מעין הודעת התנצלות בתגובה, בה הודגש כי טעויות מסוג זה מתרחשות בקלות ואף התרחשו בגופי חדשות. מעניין לדעת אם אכן מדובר בטעות מביכה, או שמא במשחק מילים שמישהו חשב שהוא משעשע.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ