צרפת: ההריון של קרלה ברוני וניקולא סרקוזי יוצר סערה

ארגון "הצילו את הילדים" מדרג את מדינות העולם לפי התנאים שהן מספקות לאמהות

דנה הרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

כתבת "הארץ" באירופה

לונדון. כל העיניים היו נשואות בסוף השבוע לבריטניה בעת שהתענגה על החתונה המלכותית והחגיגית. ואז עברה כל תשומת הלב כקרן לייזר לארה"ב, בעת שהתענגה על רגע התהילה שלה עם חיסול אוסמה בן לאדן - ואז, נו טוב, מספיק! עבר כבר יותר מדי זמן מאז קיבל נשיא צרפת ניקולא סרקוזי תשומת לב עולמית! ומיד צצה אשתו, דוגמנית העל לשעבר, קרלה ברוני, עם בטן בולטת.

"את בהיריון?", נשאלה ברוני שלשום בצורה הישירה ביותר, אחרי שבוע של ניחושים פרועים בתקשורת. לכך השיבה ברוני בעוקצנות כי בכוונתה "לשמור על שפתיים חתומות בנושא... אני מעדיפה לא להשיב לשאלות על משפחתי". במלים אחרות, הזוג הנשיאותי מצפה לתינוק.

התקשורת הצרפתית נכנסה לטירוף - ועל כולם התעלה מגזין עולם הבידור וואסי, שטען כי הזוג המאושר לא מצפה לילד אחד, אלא לשניים - "תאומים באוקטובר!" .

טרם התקבל אישור רשמי לידיעה, אולם זה לא מנע מצרפת לנתח כל היבט של החדשות, ובמיוחד את מועד הלידה הצפוי. רבים ציינו בציניות שעיתוי הלידה אידיאלי לסרקוזי - בדיוק לפני שהנשיא הלא פופולרי יחל בקמפיין לקראת הבחירות לנשיאות ב-2012. זה יהיה ילדם הראשון (או הילדים) של ברוני, 43, וסרקוזי, 56. ברוני היא אם לילד בן תשע ממערכת יחסית קודמת, ולנשיא יש שלושה ילדים מנישואים קודמים. האישור המרומז ניתן שלשום, כשנפגשה ברוני עם שש קוראות של העיתון לה פריזיין, שהוזמנו לארמון האליזה לראיינה.

"אשמח לדבר אתכן כאשה לאשה על חיי המשפחה שלי והחלומות שלי - ואני אדם שאוהב לדבר, אבל בנושא הזה אני מתכוונת לשמור על שתיקה. לא מתוך יהירות אלא משום שאני אוהבת לשמור סודות", הוסיפה. "הייתי רוצה מאוד לדבר על זה, אבל אז זה יאפיל על כל יתר הדברים. וחוץ מזה, זה נוגע לאנשים אחרים, לכן לא אענה".

המראיינת אמרה שברוני "הסתירה את בטנה בשל כל פעם שהתקרב צלם. היא לא הכחישה כששאלנו את השאלה ללא מיקרופון. אך יש לה סיבה להיות זהירה - בגיל 43 כל היריון נמצא בסיכון".

בכל מקרה, ברוני צריכה להודות על כך שהיא עומדת להיות אם בצרפת - המדורגת על ידי ארגון "הצילו את הילדים" במקום העשירי ברשימת המקומות הטובים ביותר בעולם להיות בהם אמא. צרפת מקדימה בדירוג הן את בריטניה (במקום ה-13) והן את ארה"ב (במקום ה-31) בסקר שהתפרסם אתמול המחלק את המדינות לארבע קטגוריות. ישראל אפילו לא דורגה בקבוצה שבה נכללו שלוש מדינות אלה, הקטגוריה הראשונה, "קטגוריית המדינות המפותחות ביותר", אלא בקטגוריה השנייה, המדינות "הפחות מפותחות". אפשר להתנחם בכך שדורגה בקטגוריה זו במקום השני, מיד אחרי קובה ולפני ארגנטינה, דרום אפריקה ואיראן.

הדו"ח השנתי של הארגון משווה בין התנאים שמקבלים אמהות וילדיהן במדינות בעולם. נורווגיה מדורגת במקום הראשון - ולפי הסקר מתקיימים בה תנאים מצוינים בבריאות וחופשת לידה. גם איסלנד ואוסטרליה מדורגות בראש. אפגניסטאן וניז'ר במקומות האחרונים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ