קריסטי קר מאוקלהומה מצאה פתרון לדיכאון שלה: אירווין הקנגורו הנכה

אמריקאית שאינה מסוגלת לעבוד בשל מצבה הנפשי אימצה קנגורו הסובל מפגיעה מוחית וכעת, היא אומרת, הוא כל חייה. הרשויות חששו, אך לבסוף התירו לה לגדל אותו

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

אשה הלוקה בדיכאון תוכל להמשיך לגדל קנגורו נכה כחיית מחמד, לפחות לעת עתה, כך החליטו פה אחד במועצת העיר ברוקן ארו במדינת אוקלהומה בארה"ב. ההחלטה התקבלה כמה שבועות לאחר שנמסר לקריסטי קר כי הטיפול שהיא מקבלת באמצעות החיה עומד להיגמר.

מועצת העיר הסכימה באופן חריג ולפנים משורת הדין, לאפשר לקר, הלוקה בדיכאון קליני, להשאיר ברשותה את אירווין הקנגורו, שסובל מפגיעה מוחית לאחר ששבר את מפרקתו, כשרץ ונתקל בגדר.

אירווין וקר מחוץ לבית המועצה. תצלום: אי-פי

קר, שאינה מסוגלת לעבוד בשל מצבה הנפשי התנדבה לטפל באירווין הפצוע עד שיחלים ומצאה נחמה בחברתו. בבית המועצה שדנה בעניינה אמרה אתמול (שלישי) קר כי אירווין הוא חייה, וכי הוא מעניק לה כוח.

חברי המועצה חששו שהקנגורו, אשר אינו יכול ללכת בכוחות עצמו, יהווה סכנה לביטחון הציבור. אירווין הוא קנגורו ממין קנגורו האדום עשוי להגיע להתנשר לגובה של יותר משני מטרים, לשקול מעל 90 ק"ג ולנתר למרחק של שבעה מטרים בקפיצה אחת. עם זאת הווטרינר העירוני ציין כי בשל נכותו סביר שאירווין לא יגדל הרבה מעבר ל-23 הק"ג שהוא שוקל כעת.

"חיי סובבים סביבו. תצלום: אי-פי

"חיי סובבים סביבו", אמר אתמול קר בבית המועצה, "אירווין הוציא אותי מהקונכיה שלי". החזקת בעלי חיים אקזוטיים אסורה על פי חוק באוקלהומה. כדי לאפשר את המשך החזקתו הורתה המועצה לקר לשלם ביטוח מקיף בסך 5,000 דולר, לכל פציעה שעשויה להיגרם מהחזקתו.

קר היתה בטוחה שאין ביכולתה לשלם את הסכום הגבוה וכי היא תיאלץ להיפרד מחיית המחמד האהובה עליה, שהעניקה לה כל כך הרבה אור. תורם אנונימי ששמע את סיפורה שילם את הסכום, ובכך אפשר את המשך מערכת היחסים בין השניים.

לא יוצא מהבית לא לבוש. תצלום: אי-פי

קר סיפרה כי היא מחליפה לאירווין חיתולים מדי כמה שעות ומאכילה אותו בירקות טריים, בפופקורן ובאירועים מיוחדים גם בחטיף צ'יטוס. הוא לעולם לא יוצא מהבית מבלי שיולבש קודם במיטב החולצות שקנתה לו והיא משתדלת להוציאו לפחות אחת ליום לשחק בגינה, אך הוא יכול לקפצץ רק מעט לפני שהוא נופל על הקרקע.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ