חיסול בן לאדן | שרת החוץ של ארה"ב, קלינטון: ההפגנות הפרו-דמוקרטיות במזה"ת מוכיחות שבן לאדן נכשל

"אידאולוגיית השנאה והאלימות שלו נדחתה", אמרה השרה במסיבת עיתונאים ברומא; היא הוסיפה כי שיתוף הפעולה עם פקיסטאן יימשך

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

שרת החוץ האמריקאית, הילרי קלינטון, אמרה יום (חמישי) כי ההפגנות הפרו-דמוקרטיות המתחוללות ברחבי המזרח התיכון הן הוכחה לכך שהרעיונות האלימים של אוסמה בן לאדן נדחו.

קלינטון התייחסה לחיסולו של מנהיג אל קאעדה במסיבת עיתונאים ברומא. "אידאולוגיית השנאה והאלימות שלו נדחתה", אמרה וציינה כי ההוכחה היא שהעמים השונים במזרח התיכון ובצפון אפריקה ממשיכים להפגין בצורה שקטה במאבקם למען עתיד טוב יותר.

הילרי קלינטון ברומא, היום. תצלום: רויטרס

קלינטון שהגיעה לרומא לצורך פגישה של הקואליציה המסייעת למאבק בשליט לוב מועמר קדאפי התייחסה גם ליחסים המתוחים עם פקיסטאן, שסבלו מהגילוי כי בן לאדן הסתתר בלב עיר עמוסת בסיס צבא פקיסטאן. היא הודתה כי היחסים אמנם מתוחים אך, הם עדיין חשובים. "הם לא תמיד יחסים קלים. אתם יודעים. מצד שני, הם מאוד מועילים לשתי המדינות ואנחנו נמשיך לשתף פעולה".

אתומל הודיע נשיא ארה"ב ברק אובמה כי תמונותיו של בן לאדן ההרוג לא יפורסמו. בראיון לתוכנית "60 דקות" של רשת סי-בי-אס אמר אובמה כי בצוותו דנו באפשרות לפרסם אותן, אך החליטו שלא לעשות זאת. "דיברנו על זה בינינו, עשינו דגימת די-אן-איי. זה היה חשוב שהתמונות האלה לא יהפכו לכלי לתעמולה. אנחנו לא מציגים דברים כאלה - אדם שנורה בראשו - כשלל מלחמה, זה לא מי שאנחנו. בהתחשב במהות הגראפית של התמונות האלה, הן היו יכולות לשמש להסתה. צוות הביטחון הלאומי שלנו הסכים. התמונה עצמה לא תשנה דבר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ