חיסול בן לאדן | אובמה ביקר את כבאי מנהטן: "מי שהלכו לפקיסטאן, עשו זאת בשם אחינו שאיבדנו"

לאחר חיסול בן לאדן, אובמה בא להניח זר בגראונד זירו. הוא החל את ביקורו בניו יורק אצל הכבאים, שאיבדו רבים מחבריהם בפיגועים

שלמה שמיר
נטשה מוזגוביה
ארה"ב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה שמיר
נטשה מוזגוביה
ארה"ב

נשיא ארצות הברית ברק אובמה בא היום (חמישי) לניו יורק כדי לבקר באתר גראונד זירו ולחלוק כבוד ל-3,000 קורבנות פיגועי ה-11 בספטמבר, בעקבות חיסול אוסמה בן-לאדן.

הוא החל את ביקורו בעיר אצל כבאי מנהטן, שזכו להוקרה רבה בארה"ב בזכות גילויי הגבורה שלהם בזמן המתקפה.

אובמה מודה לכבאים. תצלום: רויטרס

"מה שקרה ביום ראשון שלח מסר לכל העולם, אך גם שלח מסר כאן בבית על כך שכשאנו אומרים שלא נשכח, אנו מתכוונים לזה", אמר אובמה. "המחויבות שלנו להבטיח שהצדק ייעשה חוצה מפלגות והיא מעבר לפוליטיקה. זה לא משנה איזה ממשל היה בשלטון, זה לא משנה מי היה אחראי, אנו נוודא שהצדק ייעשה עם מבצעי המעשה המזוויע".

מאות כבאים נהרגו בפיגועים במגדלי התאומים. תחנה מספר 54, שבה ביקר הנשיא, איבדה 15 מאנשיה. "מי שהלכו לפקיסטאן, עשו זאת בשם אחינו שאיבדנו", אמר היום אובמה. הוא לחץ את ידיהם של הכבאים ואמר להם: "רציתי רק לבוא לפה ולהודות לכם".

הנשיא סעד עם הכבאים וכשהוא סוקר בעיניו את התחנה אמר, "זה מקום שמסמל את ההקרבה הבלתי רגילה שנתגלתה באותו יום נורא".

הניו יורקים לא מתרגשים

בביקורו בתחנת הכבאים נתלווה לנשיא רודי ג'וליאני, שהיה ראש העיר ניו יורק בעת התקפת הטרור והתפרסם בזמנו כמי שהנהיג את העיר בתקופה הקשה שידעה בתולדותיה.

לאחר הפגישה עם הכבאים נסע הנשיא לאתר גראנד זירו, שם יניח זר פרחים. הנשיא ייפגש עם אחדים מקרובי המשפחות שאיבדו את יקיריהם במתקפת הטרור.

ביקור הנשיא במנהטן מעורר יותר את תשומת לבם של ערוצי הטלוויזיה מאשר עניין מיוחד מצד תושבי ניו יורק, העסוקים בעבודתם באמצע יום חול. ערוצי הטלוויזיה משדרים בלי הפסקה את תנועותיו של הנשיא, אבל ההמונים לא נהרו למתחם הגראנד זירו כדי לחזות בנשיא.

כתבים שנתלוו לנשיא מציינים כי מורגש מאמץ מצדו להעניק לביקור אופי מאופק ושקט ולהימנע מהפיכתו לאירוע פוליטי שיצטייר כניסיון מצדו להעצים את מעמדו ולהגביר את הפופולריות שלו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ