חיסול בן לאדן | אחת מנשותיו: חיינו בפקיסטאן שבע שנים וחצי

אלמנתו של מנהיג אל-קאעדה סיפרה לחוקריה כי המשפחה התגוררה בכפר שנתיים וחצי עד שעברה לאחוזה באבוטבאד

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

ייתכן שמנהיג אל-קאעדה, אוסמה בן לאדן, חי בפקיסטאן יותר משבע שנים בטרם חוסל בידי הצבא האמריקאי בתחילת השבוע, כך אמר היום (שבת) גורם ביטחוני בכיר בפקיסטאן.

אחת מאלמנותיו של בן לאדן אמרה לחוקריה בפקיסטאן כי הוא חי בכפר במשך שנתיים וחצי, עד שעבר לאחוזה באבוטבאד. האשה, אמל חמד עבד אל-פתח, אמרה מוקדם יותר לחוקריה כי בן לאדן ומשפחתו שהו באבוטבאד חמש שנים.

עבד אל-פתח, לצד שתי נשים נוספות וכמה ילדים, נלקחה מבית המסתור של בן לאדן בידי הרשויות הפקיסטאניות, לאחר הפשיטה האמריקאית.

חיילים מחוץ למתחם שבו חוסל בן לאדן. תצלום: רויטרס

עדותה של האשה עשויה להגביר את הלחץ על פקיסטאן, הנסמכת על כספי הסיוע האמריקאי, להסביר כיצד בן לאדן יכול היה לשהות בשטחה זמן כה רב מבלי שהדבר יתגלה על ידי מנגנוני הביטחון שלה. החשד הוא שסוכנות המודיעין הפקיסטאנית, או לפחות כמה מסוכניה, היתה בקשר עם בן לאדן.

יום למחרת ההתנקשות, אמר ראש הסי-איי-אי היוצא, לאון פאנטה, בראיון למגזין טיים כי ארה"ב לא העבירה לרשויות בפקיסטאן מידע על המבצע לחיסול אוסמה בן לאדן, בשל החשש שהם יזהירו את "מטרות המבצע" וייסכנו את הצלחת תקיפת הכוחות האמריקאיים.

צבא פקיסטאן טען להגנתו כי המודיעין הראשוני על מקום הימצאו של בן לאדן הועבר לאמריקאים, וכי הם אלה שלא עדכנו את פקיסטאן על מידע נוסף שאספו.

חיסול בן לאדן - סיקור מיוחד

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ