הצי האמריקאי יחתן זוגות הומוסקסואלים

מזכר שנשלח לקציני הדת של הצי מתיר להם לערוך את הטקס; חברי קונגרס רפובליקנים: זו הפרה של החוק הפדרלי

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

הצי האמריקאי אישר לקציני הדת לערוך טקסי נישואין לבני אותו המין בתחומי הבסיסים הצבאיים, לאחר שבוטל האיסור על שירותם של הומוסקסואלים בצבא האמריקאי. אולם לטענת כמה חברי קונגרס האישור מפר חוקים פדרליים אחרים.

ב-13 לאפריל נשלח מזכר מקצין הדת הראשי של הצבא האמריקאי. "קציני הדת רשאים לערוך טקסי חתונה אזרחיים בין שני בני זוג מאותו המין, במידה והטקסים נערכים בהתאם לחוקי המדינה בה הם מתקיימים", נכתב במזכר. "אם הבסיס ממוקם במדינה בה מותר על פי חוק לערוך טקסי נישואין בין בני אותו המין, ניתן להשתמש במתקני הצבא בכדי לערוך אץ הטקס".

"אין כל שינוי אמיתי במדיניות, השינוי היחידי הוא למעשה בהיערכות של הצבא לנושא", אמרה דוברת הצי, אלאנה גאראס. "המזכר מדגיש כי קציני הדת לא יחוייבו לערוך את הטקסים אם הדבר נוגד את אמונתם הדתית", אמרה גאראס. היא הוסיפה כי המדיניות הנוכחית נותרת כנה, עד סופה הרשמי של מדיניות ה"אל תשאל, אל תספר".

החוק, בן 17 השנה, מנע מהומואים ולסביות לשרת בצורה גלויה בצבא האמריקאי. בדצמבר האחרון בוטל החוק על ידי ממשל אובמה. אולם מדיניות הצבא טרם השתנתה.

חבר הקונגרס טוד אקין, המשמש כיו"ר ועדת משנה המפקחת על הצי, אמר כי ההנחיות החדשות של הצי האמריקאי מפרות חוקים פדרליים המגדירים נישואין כברית בין גבר אחד לאשה אחת. חבר הקונגרס הרפובליקני ממיזורי ו-62 חברי קונגרס נוספים שלחו מכתב למזכיר הצי, בו הם קראו לציית לחוק מ-1996 המגן על מסגרת הנישואין.

"בשעה שהמדינה אולי מתירה נישואין בין בני זוג מאותו המין, עובדים פדראלים - כגון קציני דת של הצי - אינם ראשים לבצע טקסים שאינם מוכרים על ידי החוקים הפדרליים", אמר אקין בהודעה רשמית שפרסם.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ