מחשש מרעידת אדמה, חנויות רבות ברומא נשארו סגורות

נבואת הזעם לא התממשה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

רומא (אי-פי). ביום שלאחר התאריך שבו הזהירה "נבואת זעם" כי בירת איטליה, רומא, תיחרב ברעידת אדמה, פקדו כ-22 רעשים את המדינה. עם זאת, תופעה זו אינה נחשבת לחריגה במדינה המתאפיינת ברעידות תכופות. שום רעש לא היה בעוצמה ההרסנית שאותה חזה המדען האיטלקי רפאלה בנדנדי, שהלך לעולמו לפני יותר מ-30 שנים.

בכירים באיטליה נקטו מאמצים יוצאי דופן כדי להרגיע את התושבים ולנפץ את המיתוס. המשרד להגנה אזרחית פרסם הודעות באתר האינטרנט שלו, שבהן הדגיש כי לא ניתן לחזות מראש רעשים וכי רומא לא נתונה בשום סכנה מיוחדת. כמו כן המכון הלאומי לגיאופיזיקה פתח את שעריו לציבור שהוזמן לבוא וללמוד על סיסמולוגיה.

למרות מאמציהם של סיסמולוגים לנפץ את המיתוס ולהדגיש שאי אפשר לחזות מראש רעידות אדמה, עזבו בעקבות השמועה על הרעידה חלק מתושבי רומא את העיר. מיליוני כניסות נרשמו לאתרי אינטרנט שעסקו בבהלת רעידת האדמה.

כמה מתושבי עיר הנצח התייחסו לפרשה בבדיחות הדעת, אולם אחרים לקחו אותה ברצינות; ברובע צ'יינה טאון בבירה הגיפו תושבים רבים את תריסי החנויות ולקחו כמה ימי חופש. "הם מבוהלים, הם מדברים רק על זה", סיפר תושב השכונה לעיתון קוריירה דלה סרה. "אומרים שתהיה היום רעידת אדמה. אני לא מאמין בכל זה, אבל לכל מקרה, באתי מוכן", אמר אחד המלצרים בבית קפה ברובע, שהגיש אתמול קפוצ'ינו כשהוא חבוש קסדה צהובה. "רבים כאן ברחו מהעיר ואלה שנשארו נכנסים לבית הקפה, רואים אותי בקסדה ושואלים אותי בבהלה באיזו שעה צפויה רעידת האדמה", אמר.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ