חיסול בן לאדן | זרוע של ארגון אל-קאעדה בסומליה איימה על חיי סבתו של אובמה

בעקבות חיסול בן לאדן איימה זרוע של הארגון בסומליה על חיי שרה אובמה, אשתו השלישית של סבו של הנשיא האמריקאי, המתגוררת בקניה

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

ארגון אל-קאעדה איים כי ינקום את חיסולו של אוסמה בן לאדן ומסתבר שעל הכוונת לא רק פיגוע המונים. אל-שבאב, זרוע של הארגון שבסיסה בסומליה, איימה על חיי סבתו החורגת של נשיא ארה"ב, ברק אובמה.

בעקבות האיום, תוגברה האבטחה סביב ביתה של שרה אובמה, אשתו השלישית של סבו של אובמה, בקניה. משטרת קניה מסרה לרשת אי-בי-סי כי הושמה אבטחה סביב ביתה של אובמה הקשישה למחרת חיסולו של בן לאדן בידי חיילים אמריקאים בפקיסטאן, אך לאחר האיום הספציפי שפרסמה אל-שבאב, הוגדל מספר השוטרים המסיירים במקום. אחד ממפקדי המשטרה סיפר כי כעת יש לו מספיק קצינים "לסייר בכפר כולו".

סבתו החורגת של אובמה

אולם, שרה אובמה בת ה-88, אינה מודאגת מן האיום. "חיי לא הושפעו מכך בשום צורה", אמרה, "זה לא מגביל את תנועתי. אם המשטרה החליטה להציב עוד מאבטחים, אנחנו בסדר עם זה".

אל-שבאב הוא לא הארגון היחיד שהבטיח לנקום את חיסולו של מנהיג אל-קאעדה לפני כשבוע וחצי. זרוע של אל-קאעדה בחצי האי ערב, שבסיסה בתימן, הזהירה גם היא כי ארה"ב עוד "תתגעגע לימיו של אוסמה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ