"לא תצליחו לתפוס אותי" כך אומר שליט לוב, מועמר קדאפי, בקלטת אודיו שפרסם הערב (שישי) לאחר הפגזות נאט"ו על מתחם מגוריו. קדאפי אומנם הופיע כבר בטלוויזיה הממלכתית במדינה, אולם טרם נשמע מדבר מאז הריגתם של בנו ושלושת נכדיו. "אני אומר לצלבנים הפחדנים. אני גר במקום בו לא תוכלו להשיג אותי", נשמע קולו של קדאפי בהקלטה. "אני חי בלבם של מיליונים".

בקלטת שפורסמה היום מספר קדאפי כי קיבל שיחות רבות של מקורביו שהיו מודאגים שלא שרד את הפגזות נאט"ו בבאב אל-עזיזה ? מתחם מגוריו בטריפולי.

מטוסי נאט"ו תקפו אתמול בבוקר את מתחם מגוריו של קדאפי בטריפולי ושלושה אתרים נוספים, שעות אחדות לאחר שהמנהיג הלובי הופיע בטלוויזיה הממלכתית לראשונה מאז מות בנו לפני כשבועיים. קולות נפץ רמים נשמעו ברחבי טריפולי ואמבולנסים דהרו ברחובותיה לאחר שהתפוצץ הטיל האחרון.

בכירים בממשלה ומהטלוויזיה הממלכתית של לוב אמרו כי מטרת ההתקפות היה באב אל-עזאזיה, המתחם של קדאפי, אך לא מסרו אילו בניינים נפגעו. עיתונאים שנלקחו מאוחר יותר למתחם ראו בניין שנפגע קשה וסימנים נוספים לפגיעת שלושה טילים לפחות.

נאט"ו, שתקפה את טריפולי שוב ושוב השבוע, מסרה אתמול כי בהתקפה נפגע מתחם בונקרים של פיקוד ובקרה ששימש לתיאום התקפות על האוכלוסייה האזרחית בלוב. הטלוויזיה הממלכתית של סין דיווחה כי גם שגרירות צפון קוריאה בטריפולי נפגעה קשות מהתקפת מטוסי נאט"ו. סוכנות הידיעות הסינית הממלכתית ציטטה דיפלומט צפון קוריאני, ששמו לא נמסר, שאמר כי החלונות בבניין השגרירות התנפצו וכי אחדות ממכוניותיה נהרסו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ