טום פרפיט, מוסקווה

יואקים קרימה, הרוסי השחור הראשון שהתמודד למשרת נבחר ציבור במדינה, עזב את מפלגת השלטון, "רוסיה המאוחדת". בהודעת הפרישה שלו בסוף השבוע שעבר הנחית קרימה מהלומה לתדמית המפלגה. הוא בישר על החלטתו במכתב נוקב לראש ממשלת רוסיה, ולדימיר פוטין, שבו כתב ש"המפלגה פועלת כבלם בדרכה של המדינה לדמוקרטיה".

במכתבו לפוטין הודיע קרימה, בן ה-38, שהוא עוזב את מפלגת השלטון משום שנכשלה לדבריו בתוכניתה להעלות את השכר במגזר הציבורי, בהורדת מחירי המזון ומשום שהיא "הופכת יותר ויותר למפלגה של בירוקרטים". קרימה הביע את אכזבתו מכך שראשי המפלגה סירבו בקיץ שעבר לסייע לו להעביר בחינם משדותיו 20 טונות של מלונים לתושבי הכפרים ליד מוסקווה, שניזוקו בשריפה גדולה שפרצה במקום. "בסופו של דבר, הם פשוט נרקבו", כתב.

קרימה. מאוכזב מפוטין. תצלום: אי-פי

קרימה, שמוצאו בגיניאה-ביסאו, הציג את מועמדותו לאזור הבחירה סרדנאיה אחטובה שבמחוז וולגוגראד שבדרום, והיה בכך לשחור הראשון ברוסיה המתמודד למשרת נבחר ציבור במדינה. לא חלף זמן רב וקרימה זכה לכינוי "אובמה הרוסי", והביא משב רוח רענן לפוליטיקה.

כאשר התמודד לפני כשנתיים בבחירות מקומיות, הוא שיבח את פוטין והגדירו כ"אדם מצוין ודמות חשובה בזירה הבינלאומית". קרימה אף הוסיף שהוא רוצה ללכת בעקבות ראש הממשלה ולעסוק בפוליטיקה במסגרת מפלגת "רוסיה המאוחדת".

אך כאמור, בסוף השבוע שעבר הסתיים הרומן בין פוטין לבין "אובמה הרוסי" שערק למפלגה המתחרה - מפלגת "רוסיה הוגנת".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ