צרפת: מועדון הגברים השבעים

טור אישי

333
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
333

מצד אחד, הרשת כבר רותחת מרוב פרשנויות על הקונספירציה שנרקמה בארמון האליזה כדי למוטט את מי שהעיתונות כבר הכתירה לאחרונה לנשיא הבא של הרפובליקה. מצד שני, צרפתים לא מעטים כועסים על שטראוס-קאהן שלדעתם "מכתים את הדימוי של צרפת" בעולם.

בעין הסערה עומדת מנהיגת המפלגה הסוציאליסטית, מרטין אוברי, ובאיפוק הממלכתי האופייני לה (שברגעים כאלה נראה קצת יותר מדי ממלכתי וקצת יותר מדי מאופק) מציעה לכולם להירגע, לחכות עד שהעובדות יתבררו ובעיקר - לא לשפוט את האיש לחומרה.

יד על הלב: לו האירוע התרחש בפאריס ולא בניו יורק, ייתכן שהוא לא היה מגיע בכלל לכדי תלונה, שלא לדבר על מעצר מתוקשר. ההקפדה הצרפתית על מה שהם מעדיפים להגדיר "חיסיון הפרט" עומדת בניגוד קיצוני לתקינות הפוליטית המתבטאת בחוק וביישומו בארצות הברית. על בסיס ניגוד זה יתנצחו עתה דוברי שני הצדדים, והמתח בין הגורמים הרשמיים של שתי המדינות ודאי לא יהיה נעים.

כך או כך, הכל יעסקו בימים הקרובים בפיקנטריה של הפרשה - מה הוא לבש, מה הוא עשה, איך הוא ברח והשאיר אחריו את הטלפון הסלולרי, איך המשטרה הורידה אותו מהטיסה , ואיך תגיב הגברת רעייתו, העיתונאית אן סינקלר, שגם אותה התקשורת כבר הכתירה בתואר האשה הראשונה של צרפת עוד בטרם הוכרזה באופן רשמי מועמדות בעלה.

חבל, כי לקראת הבחירות ב-2012 היה ראוי שצרפת תתחיל לעסוק בשאלות קצת יותר רציניות מאלה שהיא בוחרת להתקשקש בהן - מההיריון של קרלה ברוני והתיאור הקיטשי של חיי המשפחה האידיליים של משפחת שטראוס-קאהן (בשבוע שעבר תיאר אחד העיתונים את מומחיות הנ"ל בהכנת כבד קצוץ יהודי מסורתי), ועד לוויכוח על גבולות "אהבת הנשים" של המועמדים.

שטראוס-קאהן היה, אמנם, מועמד (בינתיים מטעם עצמו ומקורביו) של הסוציאליסטים, אבל הוא מייצג כלכלה ימנית ושייך לחוג הסילון של ה"שמאל קוויאר" בצרפת, שדרס בעיקר את אוברי ואת הפלג השמאלי באמת במפלגה. למעשה, שטראוס-קאהן עמד לדרוס את אוברי ואת הפלג השמאלי שהיא מייצגת, ודווקא משום כך סרקוזי ראה בו יריב מסוכן. מי שיחליף, כנראה, את שטראוס-קאהן במרוץ יהיה פרנסואה הולנד. אם אוברי רוצה לנצח את מועדון הגברים השבעים הזה, כדאי לה להפשיל שרוולים ולהיות קצת פחות נחמדה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ