סוכנויות הידיעות

ארגון אל-קאעדה מינה את קצין הכוחות המיוחדים המצריים לשעבר, סייף אל-עאדל, למחליפו הזמני של אוסמה בן לאדן שחוסל לפני שלושה שבועות בפקיסטאן - כך דווח הבוקר (רביעי) באל-ג'זירה. עוד דווח כי בכיר נוסף בארגון, מוסטפא אל-ימאני, יעמוד בראש אגף המבצעים.

אל-עאדל, בן 50, נחשב לאחד מראשי הארגון האיסלאמי הקיצוני. לאורך השנים הוא שימש בשורה של תפקידים בכירים וכיום הוא משמש כאחד האחראים על הפעילות הצבאית בארגון. אל-עאדל היה מעורב בפיגועי הטרור בשגרירויות האמריקניות בטנזניה ובקניה והיה אחראי על הקמת בסיסי האימונים בסודאן ובאפגניסטן בתחילת שנות ה-90.

לדבריו של נועמן בן עותמאן, איש צבא לובי שהיה מקורב לארגון בעבר, ההחלטה לבחור בעאדל, שמוכר גם בשם מוחמד איברהים מאקאווי, הגיעה עקב הדאגה של תומכי הג'יהאד מהעיכוב בהכרזת שמו של היורש. לטענתו, ההחלטה לא התקבלה במועצת השורא - האסיפה הכללית של הארגון, בשל החשש לכנס את כל חבריה במקום אחד, אלא רק על ידי קבוצה קטנה מבכירי הארגון.

למרות ההודעה על מינויו הזמני של אל-עאדל, מי שצפוי להיכנס לנעליו של בן לאדן הוא מי ששימש כסגנו בשנים האחרונות, איימן א-זוואהירי, מצרי אף הוא. ההערכות הן שמינויו הזמני של אל עאדל נועד גם כדי לאמוד את תגובת הסעודים והתימנים לכניסה אדם שלא נולד בחצי האי הערבי לתפקיד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ