אשתו ובתו של שליט לוב, מועמר קדאפי, נמצאות בתוניסיה

לדברי מקור ביטחוני בתוניסיה, השתיים הגיעו למדינה בתחילת השבוע והן עדיין שוהות שם אף שכבר היו אמורות לחזור ללוב

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סוכנויות הידיעות

אשתו ובתו של שליט לוב, מועמר קדאפי, חצו את הגבול לתוניסיה לפני כמה ימים, ואף שהיו אמורות לעזוב את המדינה אתמול הן עדיין שוהות בשטחה, כך אמר הערב (רביעי) מקור ביטחוני בתוניסיה לסוכנות הידיעות רויטרס.

לפי הפרסום, אשתו של קדאפי, סאיפה, הגיעה עם בתה עיישה לתוניסיה כחלק משלחת לובית ב-14 במאי ומאז שוהות השתיים באי ג'רבה שבדרום המדינה. "הן היו אמורות לעזוב אתמול בחזרה ללוב אך הן עדיין בג'רבה", אמר המקור.

עם זאת, המקור אמר כי לא נראה כי השתיים הצטרפו לשוקרי גאנם, הגורם הבכיר ביותר בתעשיית הנפט של לוב, שעל פי ההערכות ערק לתוניסיה השבוע. גורמים רשמיים בלוב טרם הגיבו לפרסום.

עיישה קדאפי. במלחמה לא ניתן לדעת מתי יגיע הסוף,אמרה בתחילת החודש. תצלום: אי-פי

בתו של קדאפי, עיישה, גילתה בתחילת החודש כי נוהגת לספר לשלושת ילדיה הקטנים סיפורים על העולם הבא. "כדאי שיהיו מוכנים, כי בתקופת מלחמה אי אפשר לדעת מתי תיפגע מטיל או מפצצה, וזה יהיה הסוף", אמרה אז.

בראיון הנדיר סיפקה קדאפי, בת 36, עורכת דין שעבדה בעבר בצוות הפרקליטים של סדאם חוסיין, מבט נדיר אל הלך המחשבה של המשפחה, שבידודה הולך וגובר בשל פעילות כוחות המערב במדינה. היא סיפרה כי אביה אינו מודאג כלל. "הוא חזק כמו שהעולם מכיר אותו. הוא בטוח שהעם הלובי נאמן לו".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ