נטשה מוזגוביה

מתברר שלא רק ישראלים נהנים מביטחון עצמי בריא, ושעובדים ממורמרים עד כדי גיחוך קיימים לא רק בסדרות טלוויזיה. מסקר שהקיף 9,000 עובדים ב-52 מדינות, התברר כי כ-70% מהבריטים חושבים שהם היו יכולים לעשות את העבודה טוב יותר מהאחראים עליהם. כשליש מכלל הנשאלים ברחבי העולם הגדירו את הבוס שלהם "לחלוטין בלתי כשיר", ושיעור זה עלה בקרב העובדים הבריטים, ש-41% מהם תיארו כך את הממונים שלהם.

לפי הסקר, שערך אתר חיפוש העבודה Monster.co.uk, פחות מחמישית מהעובדים בבריטניה העריכו שהבוס שלהם מוכשר יותר מהם, ורק אחד מעשרה הגדיר את הממונה עליו "מבריק".

לעומת הבריטים, הסינים הם העובדים הנאמנים והמעריכים ביותר, ויותר מ-30% מהם סיפרו שהמנהל שלהם מבריק. רק 15% מהעובדים הסינים פקפקו ביכולות של הבוס.

העובדים הבריטים גם חושבים שהבוס שלהם לא מעריך את הכישורים והתרומה שלהם לחברה, וגם לא דואג לשלומם באופן עקרוני. ייתכן שנקודת המבט העגמומית של הבריטים קשורה לא רק למזג האוויר, אלא גם למצב שוק העבודה, שכן כרבע מהם הודו שהם נשארים בעבודתם הנוכחית משום שהם אינם מאמינים שקיימת עבודה טובה יותר בעבורם.

בריטניה היא אחרי הכל מולדתה של סדרת הטלוויזיה המצליחה "המשרד", המתארת את קורותיהם של עובדים מיואשים במשרד למכירת נייר, המתמודדים עם בוס פוגעני ובעל ביטחון עצמי מופרז. לפי ההצלחה של הגרסה האמריקאית לסדרה, בכיכובו של סטיב קארל, ניתן להניח שהעובדים האמריקאים הזוטרים חולקים תחושות דומות.

73% מהנשאלים בסקר אמרו כי מנהליהם אינם משקיעים בעובדים, מנסים לדאוג לרווחתם או להתפתחותם המקצועית. אחרים התלוננו על כך שלא מעריכים את כישוריהם. לפי עורכי הסקר, ככל הנראה דעתם השלילית של העובדים הבריטים על הממונים עליהם נובעת פעמים רבות מבעיות תקשורת.

נציגת האתר סיכמה שיש להניח שהסקר חשף תסכולים גדולים של העובדים הזוטרים מכך שהם לא מקבלים שכר גבוה יותר וסמכויות, ולא את העובדה שכל הבוסים בבריטניה באמת חסרי יכולת.

מה הדבר הכי נורא שהבוס שלכם עשה לכם? ממשיכים לדבר על זה בדף הפייסבוק של "הארץ"

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ