אל קאעדה פרסם מסר מבן לאדן שהוקלט כשבוע לפני מותו

ארגון הטרור האיסלאמי פרסם קלטת אודיו ובה בן לאדן מביע את תמיכתו בהתקוממוית בעולם הערבי. "רוחות השינוי ינשבו בכל העולם המוסלמי"

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ
שירות ""

אל קאעדה פרסם הבוקר (חמישי) הקלטת שמע של אוסמה בן לאדן אותה הקליט, לטענת הארגון, כשבוע לפני שחוסל על ידי הכוחות המיוחדים של צבא ארה"ב. ההקלטה, שאורכה כ-12 דקות, פורסמה בכמה אתרי ג'יהאד שונים ברשת.

בקלטת הביע בן לאדן את תמיכתו בהתקוממויות העממיות במדינות צפון אפריקה והמזרח התיכון. הוא שיבח את המפגינים במצרים ובתוניסיה ובירך על ניצחון המפגינים על "שלטון העריצות", כהגדרתו.

בן לאדן כפי שהופיע בקלטות שנמצאו באחוזה באבוטבאד. תצלום: רויטרס

"אומה איסלאמית שלי, אני פונה אליכם ברגע היסטורי כביר זה ומצטרף לשמחתכם הגדולה", פתח בן לאדן את דבריו לאחר שהוצג על ידי דובר נוסף כ"קדוש המעונה של האיסלאם". המנהיג הסעודי יצא בקריאה לתומכי הג'יהאד לעבוד במקביל להפיכות שמסעירות את האזור "כדי להציל את האנשים שנאבקים למען הפלת שלטון הרודנים. שמש המהפכה עולה מהמגרב. אני מאמין שרוחות השינוי ינשבו בכל העולם המוסלמי, בעזרת אללה".

האיש שהקים את אל קאעדה ב-1988 וחוסל לפני כשלושה שבועות, ניהל מערכה ממושכת נגד התחזקות החילוניות בעולם האיסלאמי ונגד קשרי חלק ממדינות האיסלאם עם העולם המערבי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ