מנהל הכורים ביפאן התפטר, בשל ההפסדים הכספיים

מסטאקה שימיזו, העומד בראש חברת טפקו עוזב את תפקידו בשל הפסדי הענק שנגרמו כתוצאה מהתכת שלושה מהכורים בפוקושימה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

נשיא חברת טפקו, המפעילה את הכור בפוקושימה, הודיע היום (שישי) על התפטרות מתפקידו - בשל דו"חות כספיים המצביעים על הפסדי ענק בשל המשבר בכורים הגרעיניים שנפגעו ברעידת האדמה והצונאמי שפקדו את יפאן בחודש מארס.

"רציתי לקחת אחריות, אנו עושים את המיטב לסיים את המשבר", אמר מסטאקה שימיזו, שהחברה בראשותו דיווחה כי הפסדיה בשנת הכספים שהסתיימה במארס הסתכמו ב-15 מיליארד דולר.

התפטרותו של שימיזו היתה צפויה והיא תואמת את המצופה מראשי ארגונים וחברות במדינה - לקחת אחריות ולהתפטר בעקבות שחיתויות, סקאנדלים והפסדים.

ההפסדים הכוללים של החברה בשל האסון צפויים להיות גדולים בהרבה שכן עליה לשלם פיצויים לאלפי האנשים שאולצו להתפנות מבתיהם שבאזור הכורים, ולעסקים חקלאיים שמוצריהם נפגעו מהקרינה.

מסטאקה שימיזו. צעד מתבקש בתרבות הניהולית ביפאן. תצלום: רויטרס

החברה נושאת גם בהוצאות על פתרון הבעיות הטכניות בכורים והיא מחויבת למצוא דרכים חדשות להפיק חשמל כדי לחפות על המחסור שנוצר.

בחודשים האחרונים ספגה טפקו ביקורת על חוסר מוכנה לצונאמי, למרות מחקרים מדעיים שהצביעו על כך שרעידת אדמה עשויה לגרום לגל צונאמי בסדר גודל שפגע במדינה במארס.

ביקורת נוספת עימה נאלצו החברה וראשיה להתמודד נוגעת לאיטיות תגובתה והתמודדותה עם המשבר ועיכוב האינפורמציה לגבי מצבם האמיתי של הכורים.

כזכור, שלושה מהכורים בפוקושימה דאי צ'י הותכו לאחר שהצונאמי ורעידת האדמה הרסו את מערכות הקירור וגרמו לאסון הגרעיני הקשה ביותר מאז אסון צ'רנוביל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ