המשטרה השתלטה על מערכת עיתון בוונצואלה

ההשתלטות הגיעה לאחר לאחר שהעיתון ציטט עיתון גרמני שדיווח כי "איראן מתכוונת להקים בסיס טילים על אדמת ונצואלה"

שלמה פפירבלט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה פפירבלט

כוח של משטרת ונצואלה הסתער שלשום בקראקאס הבירה על בית הדפוס ועל בניין של העיתון אל נואבו פאיס, לאחר שזה ציטט עיתון גרמני שדיווח כי "איראן מתכוונת להקים בסיס טילים על אדמת ונצואלה".

בעליו של העיתון, רפאל פולאו, סיפר אתמול כי "כוח שמנה לפחות 25 שוטרים, אשר אליו התלווה פקיד ממשלתי, שבר את מנעולי הדלתות, השתלט על בית הדפוס שלנו והודיע כי הוא מוחרם - וזאת ללא שהוצג בפני אנשי העיתון מסמך משפטי כלשהו". פולאו דיבר עם עיתונאים במיאמי, שם הוא שוהה לאחר שנמלט מוונצואלה לפני כשנה בגלל התנכלויות מצד השלטונות, וקיבל מקלט.

הפקיד הממשלתי שהגיע למקום עם הכוח הודיע לאנשי העיתון כי הבניין נלקח על מנת לשמש מקלט לפליטי השיטפונות הגדולים אשר היו במדינה לפני חודשים מספר. אולם עד אמש לא הובאו כל פליטים למקום.

לדברי בעלי העיתון, הפריצה של המשטרה הגיעה לאחר שבימים האחרונים פרסם העיתון ידיעה שפורסמה בעיתון הגרמני די וולט, לפיה נחתם הסכם בין ונצואלה לאיראן להקמתו של בסיס טילים במדינה, וכי ההכנות לקראת הפרויקט נמצאות בשלב מתקדם, ואף הוסכם כי חברה איראנית תתקצב את העלויות. "אנחנו רק ציטטנו את הידיעה, ולמחרת הוספנו פרשנויות בנושא", סיפר פולאו. הידיעה בדבר בסיס הטילים בעיתון מספרת עוד כי מדובר "בהסכם סודי אשר נערך בין הנשיא הוגו צ'אווס ונשיא איראן אחמדינג'אד, וכי הוקצה לבסיס מקום מיוחד באזור חצי האי פאראגואנה, בצפון-מערב המדינה. הבסיס נועד להעניק הגנה נגד מטוסים לצבא ונצואלה".

סגן נשיא ונצואלה, אליאס חאוואה, אמר לתקשורת בקראקאס, כי "אנחנו מכחישים באופן גורף את השמועות השקריות האלה. הן מיוצרות במעבדות השקר של האימפריאליזם האמריקאי, ונועדו ליצור אווירה מתאימה לתקוף בעתיד את ונצואלה".

פולאו סיפר כי לא ידוע לו אם העיתון יוכל לצאת לאור בימים הקרובים, "למרות שמעיתונים אחרים הציעו לאנשי בקראקאס סיוע ואת העמדת בתי הדפוס שלהם לרשותם", אמר.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ