מה עשה שטראוס קהאן דקות לפני שנעצר?

עדויות חדשות מגלות כי ראש קרן המטבע הבינ"ל לשעבר התנהג בגסות לדיילת, פנה אליה ואמר: "איזה תחת יפה", דקות לפני שהורד מהמטוס

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פאריס. התקשורת בצרפת וברחבי העולם הגיבה היום (ראשון) בהרמת גבה להכרזותיו של עורך דינו של דומיניק שטראוס-קאהן, ראש קרן המטבע הבינלאומית לשעבר, כי מרשו יזוכה מהאשמות החמורות נגדו. עם זאת, עדיין לא ברור מהי הראיה הפיסית המוכיחה את טענות התביעה ואם היא חזקה דיו כדי להרשיע את שטראוס-קאהן.

"הוא יכפור באשמה ובסוף הוא יזוכה", מצטטים עיתוני צרפת את בנג'מין ברפמן, שהפר את שתיקתו בנוגע לתיק זה ושוחח עם כתב "הארץ" בזמן ביקורו הפרטי בישראל לרגל אירוע משפחתי.

המשטרה אמנם נטלה דגימות מהשטיח בחדר המלון בו התרחשה לכאורה התקיפה, אולם גם קיומן האפשרי של דגימות דנ"א לא יספיק בהכרח להשגת הרשעה בתיק. נכון להיום, עושה רושם כי לתובעים חסרות ראיות המאששות את הטענה למאבק שעומדת בבסיס הטענות של כליאה ותקיפה מינית שביצע מי שנחשב עד לפני זמן קצר למועמד המוביל לרשת את נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי.

שטראוס-קאהן. התחיל עם עוד שתי נשים בבית המלון בניו יורק. תצלום: אי-פי

אולם בינתיים, ממשיכים העיתונים בצרפת להביא לקוראים עדויות חדשות המציירות את ראש קרן המטבע הבינלאומית לשעבר כאדם בעל אובססיה מינית. כתב העת הצרפתי לה פואן טוען למשל, כי כמה דקות לפני שבלשי המשטרה הורידו את שטראוס קאהן מטיסת אייר פראנס, הוא פנה בגסות לדיילת במחלקת העסקים כשהפטיר לעברה "איזה תחת יפה".

עיתונים אחרים דיווחו היום כי בזמן שהותו בבית המלון בניו יורק, קודם לתקיפה כביכול של החדרנית, התחיל שטראוס-קאהן התחיל עם עוד שתי נשים. על פי ז'ורנל דו דימאנש, בשעה שפקידת הקבלה לאח"מים ליוותה את הגבר בן ה-62 לסוויטה שלו ביום שישי בלילה, לפני שבוע, הוא הציע לה להצטרף אליו למשקה. למחרת, כך מספרים, הוא הציע לפקידת קבלה אחרת, זו שטיפלה ברישומו בבואו, לחלוק עמו בקבוק של דום פריניון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ